noworodek szpital

i

Autor: Getty Images

Skandal w Kielcach

Pijana położna w Kielcach wydmuchała ponad 2 promile! Dyrektor szpitala mówi o "pozytywnym elemencie"

2022-08-11 15:36

Skandal w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach. 29-letnia położna przyszła do pracy z ponad dwoma promilami w wydychanym powietrzu. Policjanci dostali anonimowy "donos" w tej sprawie i skontrolowali placówkę. Dyrektor potwierdza i mówi o "pozytywnym elemencie" całego zdarzenia.

Pijana położna w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach

Skandal w Kielcach. W poniedziałkowy (8 sierpnia) wieczór mundurowi z IV komisariatu policji dostali anonimowe zawiadomienie, z którego wynikało, że jedna z pracownic Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka może być pod wpływem alkoholu. Po drugiej stronie telefonu była najpewniej jedna z pacjentek placówki. Na miejscu pojawił się patrol; 29-letnią położoną zbadano alkomatem. Wydmuchała ponad 2 promile.

Polecamy: Proboszcz z Pacanowa miał uderzyć kościelnego. Parafianie nazywają go ''szatanem". Biskup reaguje

Sonda
Jak często pijesz alkohol?
Makabra we Wrocławiu. Pijany lekarz dusił żonę, a później wyrzucił ją przez balkon

Dyrektor szpitala w Kielcach o pijanej położnej: - Już u nas nie pracuje

Interwencję na terenie kieleckiego szpitala potwierdził jego dyrektor Rafał Szpak w rozmowie z PAP. W nieodpowiedzialnym zachowaniu położnej dostrzegł też plusy. - Pani, która przyszła pijana do pracy, już u nas nie pracuje. Umowa o pracę została z nią rozwiązana. Jedynym pozytywnym elementem tej przykrej sytuacji jest fakt, że stało się to na początku nocnego dyżuru. Kobieta nie miała kontaktu z pacjentami naszego szpitala - przyznał. Za swoje zachowanie 29-latka będzie odpowiadała przed sądem.

Sonda
Czy wyrzucenie z pracy pijanej położnej to sprawiedliwa kara?