Duchowny uderzył kościelnego

i

Autor: shutterstock(2)

Wiemy, co dalej z księdzem!

Proboszcz z Pacanowa miał uderzyć kościelnego. Parafianie nazywają go ''szatanem". Biskup reaguje

2022-08-10 19:00

Pod koniec lipca "Polityka" opublikowała artykuł dotyczący księdza Leszka Domagały z Pacanowa. Proboszcz, zdaniem parafian, terroryzuje całą miejscowość. Nazywają go "szatanem". Padł nawet pomysł, aby wywieźć go na taczkach. W końcu głos w sprawie duchownego zabrali jego przełożeni. Biskup Jan Piotrowski odbył z nim rozmowę.

Pacanów. Parafianie chcieli wywieźć proboszcza na taczkach

Lista zarzutów pod adresem księdza Leszka Domagały jest bardzo długa. Jak relacjonowali parafianie w rozmowie z "Polityką", duchowny jest odpowiedzialny m.in. za mobbing, zastraszanie, poniżanie i terroryzowanie całego Pacanowa. Proboszcz miał uderzyć publicznie w twarz kościelnego, a byłemu chórzyście życzyć, żeby "mordę temu skur... wykrzywiło". Kiedy pan Wiesław, wspomniany chórzysta, dostał udaru, ksiądz Leszek miał powiedzieć, że "to dobrze, bo wreszcie przestanie wyć i rzępolić". Sprawa rozwścieczyła parafian. Chcieli wywieźć duchownego na taczkach. - Taki ksiądz to nie ksiądz, tylko szatan - mówili.

Szczegóły: Wierni z Pacanowa chcą "wywieźć księdza na taczkach". Proboszcza nazywają szatanem

Ksiądz z Pacanowa terroryzował parafian. Jest reakcja biskupa

Ksiądz Leszek nie komentował całej sprawy. Za to na stronie kieleckiej diecezji pojawił się komunikat dotyczący sytuacji w Pacanowie. Biskup kielecki Jan Piotrowski postanowił upomnieć proboszcza.

- W odniesieniu do sytuacji zaistniałej w parafii w Pacanowie, należy zauważyć i docenić dobro, które zarówno na płaszczyźnie duchowej, jak również materialnej, w czasie wieloletniej pracy duszpasterskiej, uczynił Ksiądz Proboszcz. Trzeba również przyznać, że w ostatnim czasie sposób postępowania proboszcza wobec niektórych parafian był nieodpowiedni i przyczynił się do niechęci wobec niego i zamieszania we wspólnocie parafialnej. W związku z powyższym, Ksiądz Biskup zwrócił uwagę Księdzu Proboszczowi na jego niestosowne zachowanie, po bratersku go upomniał i zobowiązał do unikania słów i zachowań, które mogłyby przynieść szkodę parafii - czytamy w komunikacie.

Czytaj również: Ksiądz uprawiał seks z 15-latką. Wiemy, jakie pytanie zadali śledczy ofierze. Obrzydliwe!

- Ksiądz Biskup wyraża nadzieję na pozytywne zakończenie tej trudnej sytuacji, wzajemne przebaczenie i budowanie relacji pomiędzy proboszczem a parafianami w duchu szacunku, współpracy i troski o dobro wspólnoty parafialnej w Pacanowie - czytamy w końcowych fragmentach oświadczenia diecezji.

Zobacz koniecznie: Gdańsk. Ksiądz ZGWAŁCIŁ nastolatkę dwa razy! Sąd złagodził wyrok

Sonda
Czy Ty też wywiózłbyś/wywiozłabyś księdza Leszka na taczce?
Stanisław Zaczyk ma zaniedbany grób. Niezapomniani