Pijany nastolatek leżał na mrozie! Stan hipotermii, był O KROK od śmierci!

2021-02-15 17:46
Pijany nastolatek leżał na mrozie! Stan hipotermii, był O KROK od śmierci!
Autor: Pixabay Pijany nastolatek leżał na mrozie! Stan hipotermii, był O KROK od śmierci!

Bez czapki, w butach sportowych, na zaśnieżonej, mroźnej ulicy! W takim stanie znajdował się 17-letni mieszkaniec Skarżyska. Chłopak miał dużo szczęścia, bowiem zauważył go wracający ze służby policjant, który natychmiast mu pomógł, tym samym ratując jego życie. Nastolatek znajdował się w stanie hipotermii, temperatura jego ciała wynosiła zaledwie 32 stopnie! Dodatkowo od chłopaka wyraźnie czuć było mocną woń alkoholu.

Leżącego na ulicy chłopaka zauważył wracający ze służby policjant w piątkowy wieczór. Funkcjonariusz nie zawahał się pomóc leżącemu. Wtedy okazało się, że to młody chłopak, od którego wyraźnie czuć wcześniej wypity alkohol. Młodzieniec był wyziębiony, a dodatkowo był ubrany w sposób niedostosowany do mroźnej aury - leżał na jednej z ulic Skarżyska w tenisówkach i bez ciepłej czapki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Tragedia w Kielcach. Nie żyje ojciec i córka. Ich ciała leżały w łóżku, mieli na sobie piżamy

- Mundurowy użył koca i foli termicznej udzielając młodzieńcowi natychmiastowej pomocy. Wezwana przez niego na miejsce karetka pogotowia stwierdzała stan wychłodzenia organizmu - relacjonuje biuro prasowe skarżyskiej policji.

Na miejsce po chwili przyjechała karetka pogotowia, ratownicy potwierdzili, że chłopak znajdował się w stanie hipotermii. Temperatura jego ciała wyniosła zaledwie 32 stopnie! Nastolatek miał bardzo dużo szczęścia, gdyby policjant nie zainteresował się jego losem, jego zdrowie i życie byłoby zagrożone! Teraz chłopak dochodzi do siebie pod opieką lekarzy.

ZOBACZ TEŻ: Groźny wypadek w centrum Kielc! Trzy osoby w szpitalu!

Świnoujście: Hipnotyzujący Bałtyk w zimowej odsłonie