Policjant WJECHAŁ w pieszego na pasach. 35-latek NIE ŻYJE. Jaka kara dla Łukasza S.?

2020-08-05 12:26 Marek Targoński
Policjant WJECHAŁ w pieszego na pasach. 35-latek NIE ŻYJE. Jaka kara dla Łukasza S.?
Autor: pixabay.com/Janitors

Skarżysko-Kamienna. Jaką karę powinien ponieść za śmiertelne potrącenie? Policjant wjechał w pieszego na pasach. 35-latek nie żyje, zmarł kilka dni po tragicznym wypadku. Jaka kara dla Łukasza S.? Były już policjant usłyszał wyrok: 14 miesięcy pozbawienia wolności.

To było ponad rok temu. W marcu 2019 roku policjant wjechał w pieszego na pasach. Do tragedii doszło w Skarżysku-Kamiennej. Potrącony 35-latek nie żyje, zmarł kilka dni po wypadku. Jaką karę powinien ponieść były już policjant?

Sąd w Skarżysku właśnie wydał wyrok: rok i dwa miesiące pozbawienia wolności – informuje Gazeta Wyborcza Kielce. Łukasz S. przez siedem nie będzie mógł prowadzić pojazdów mechanicznych i zapłacić 10 tys. złotych nawiązki dla rodziny zmarłego oraz pokryć koszty procesu.

Do tragedii doszło 5 marca 2019 r. Łukasz S. wracał do Kielc po nocnej zmianie. Około 8.00 na ul. Legionów w Skarżysku-Kamiennej doszło do wypadku. Przed przejściem auta na prawym pasie jezdni zatrzymały się, by przepuścić pieszego. Łukasz S. jechał dalej, o ponad 30 km/h za szybko.

Policjant wjechał w pieszego. Mężczyzna został poważnie ranny, trafił do szpitala z obrażeniami wielonarządowymi. Lekarzom nie udało się go uratować. Potrącony 35-latek zmarł kilka dni później.

Łukasz S. został zwolniony ze służby. Postępowanie w tej sprawie ruszyło jeszcze w dniu tragedii na pasach. Teraz 34-letni ex-policjant usłyszał wyrok. Prokuratura wnioskowała o surowszą karę: półtora roku więzienia. Łukasz S. prosił z kolei o wyrok w zawieszeniu.

Wyrok nie jest prawomocny.

Bejrut: wybuch w porcie. Ogromne zniszczenia

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.