Koronawirus na weselu. Zmasowana FALA zakażeń! Są wyniki testów z sanepidu!

2020-08-03 17:16 Tomasz Majta
Koronawirus na weselu. Zmasowana FALA zakażeń! Są wyniki testów z sanepidu!
Autor: hitro4ka/Pixabay Koronawirus na weselu. Zmasowana FALA zakażeń! Są wyniki testów z sanepidu!

Lawinowo powiększa się liczba osób zakażonych koronawirusem po weselu, które zorganizowano we Wrocieryżu w gminie Michałów nieopodal Pińczowa. Buski sanepid w poniedziałkowe popołudnie potwierdził już 25 przypadków koronawirusa u gości weselnych. Ta liczba może się jeszcze zwiększyć, na wyniki testów oczekuje kilkadziesiąt osób.

Przypomnijmy - po weselu w Michałowie w okolicach Pińczowa przebadano aż 130 biesiadników oraz wiernych uczestniczących we mszy nazajutrz. Wesele odbyło się 18 lipca, gości uroczystości poddano kwarantannie. Już wiadomo, że huczna impreza będzie mieć konsekwencje epidemiologiczne. W poniedziałek, 3 sierpnia, pozytywne wyniki testów odnotowano u 25 osób! To jednak nie koniec.

- Nadal na wyniki badań oczekuje kilkadziesiąt osób, które były w bezpośrednim kontakcie z zarażonymi. Sytuacja jest poważna, zagrożeni są zwłaszcza ludzie starsi i obciążeni chorobami. Nie wolno nam bagatelizować tego problemu - podkreśla Starosta Pińczowski Zbigniew Kierkowski. - Bardzo proszę o rozwagę, o stosowanie środków ostrożności i empatię w stosunku do ludzi, którzy już zetknęli się z koronawirusem - apeluje.

Nie tylko wesele w Michałowie okazało się siedliskiem koronawirusa. Następnego dnia część osób bawiących się na weselu wzięła udział we mszy, podczas której odbyło się bierzmowanie.

Paweł Kukiz - najlepsze momenty Expressu Biedrzyckiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.