Potężny pożar wielkiej hali warsztatowej w Bodzentynie! Runął dach!

2021-10-26 12:32

We wtorek, 26 października nad ranem w gminie Bodzentyn doszło do pożaru dużej hali warsztatowej. Płomienie ogarnęły budynek o powierzchni 460 metrów kwadratowych, wewnątrz stały samochody, część z nich udało się uratować przed pożarem. Na miejscu pracowało aż 14 zastępów straży pożarnej, w trakcie akcji częściowo runął dach, ale na szczęście żaden z druhów nie ucierpiał. Na miejscu wciąż trwają działania dogaszania i rozbiórki nadpalonej więźby dachowej, dopiero po zakończeniu akcji będzie można oszacować straty i wskazać przyczyny pożaru.

Informację o pożarze świętokrzyscy strażacy otrzymali we wtorek po godzinie 7:00. Żywioł wybuchł w hali, która służyła za warsztat samochodowy. Płomienie ogarnęły budynek o powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych wykonany z blachy. Żywioł został opanowany po godzinie 8:00, w międzyczasie udało się wyprowadzić stojące w hali auta. Mimo tego narażone na znaczne temperatury pojazdy uległy uszkodzeniu.

Jęzory ognia ogarnęły przede wszystkim drewnianą konstrukcję dachu, która runęła. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Wciąż trwa dogaszanie pożaru, po opanowaniu sytuacji będzie można oszacować straty, a także określić przyczynę pożaru.

Torowa rewolucja w Szczecinie. Tramwaje wracają na pl. Żołnierza i ul. Matejki