Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego zatrzymany przez CBA. Sprawa dotyczy korupcji

i

Autor: Facebook/oficjalna strona prezydenta Jarosław G., prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego został zatrzymany przez CBA.

Śledztwo ma charakter rozwojowy

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego zatrzymany! Sprawa dotyczy korupcji

2023-03-14 15:25

Jarosław G., prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, został we wtorek 14 marca zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne!

- Jarosław G. został zatrzymany w miejscu pracy w ramach śledztwa dotyczącego przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Funkcjonariusze przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanego, Urząd Miejski oraz inne lokalizacje na terenie woj. świętokrzyskiego. Zabezpieczono dokumenty i nośniki danych, które mogą mieć znaczenie dowodowe - informuje Robert Sosik, funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Jak dalej informują służby, Jarosław G. zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie zostaną mu przedstawione zarzuty. Decyzje w zakresie środków zapobiegawczych prokurator podejmie po zakończeniu czynności z podejrzanym. Śledczy zaznaczają, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego zatrzymany przez CBA

Jarosław G. ma 52 lata. To samorządowiec i były poseł (mandat zdobył w 2011 roku zdobył z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego). Prezydentem Ostrowca Świętokrzyskiego jest od 2014 roku. W wyborach samorządowych startował z własnego komitetu, popierały go: Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Źródło: Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego zatrzymany przez CBA. Sprawa dotyczy korupcji
Nasi Partnerzy polecają