Próbował przekupić... LEKARZA! 15 tysięcy łapówki za opinię!

2021-03-01 12:14 tom
Próbował przekupić... LEKARZA! 15 tysięcy łapówki za opinię!
Autor: Świętokrzyska Policja Próbował przekupić... LEKARZA! 15 tysięcy łapówki za opinię!

53-letni mężczyzna z Końskich bardzo chciał uniknąć kary w związku z prokuratorskim postępowaniem, ale potrzebował do tego orzeczenie biegłego. Aby zdobyć korzystne dla siebie postanowienie, 53-latek postanowił... przekupić lekarza gotówką w kwocie 15 tysięcy zł. Biegły jednak ani myślał przyjąć dodatkową "premię", a zamiast tego o wszystkim poinformował policję. 53- latek usłyszał już zarzut wręczania korzyści majątkowej, grozi mu do 8 lat więzienia!

Jedna z kieleckich klinik przez ostatnie dwa tygodnie zmagała się z dość namolnym pacjentem: 53-latek z Końskich pojawiał się w gabinecie biegłego, już podczas pierwszej wizyty zasugerował, że potrzebuje orzeczenia od lekarza, ponieważ "wisi nad nim" postępowanie prokuratorskie. Lekarz jednak zdecydowanie odmówił i wyrzucił z hukiem cwanego pacjenta. Wszystko wydawało się w porządku.

ZOBACZ: Kim byli żołnierze wyklęci? MOCNE słowa radnego z Kielc."Akceptujemy hołubienie bandytom"

- 53-latek stawił się na badanie w wyznaczonym terminie, które jak oświadczyli lekarze, przebiegło spokojnie. W ostatnią środę, do tego samego gabinetu prywatnego w centrum Kielc znów zgłosił się wspomniany mężczyzna. Po uzyskaniu informacji o wynikach badania, wyszedł z placówki, pozostawiając bez zgody lekarza na biurku zawiniątko. 58- letni biegły, gdy zorientował się, że pakunek zawiera znaczną ilość gotówki powiadomił o całej sprawie kieleckich policjantów - opowiada Karol Macek z kieleckiej policji.

Policjanci nie próżnowali i szybko zlokalizowali łapówkarza. Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał już zarzut wręczania korzyści majątkowej. Decyzją prokuratora został objęty dozorem, musi tez wpłacić poręczenie majątkowe. Przekupstwo jest zagrożone nawet 8-letnią karą więzienia!

CZYTAJ TEŻ: Zderzenie na skrzyżowaniu! Kraksa trzech aut! Jedna osoba w szpitalu!

Tomasz Hajto rzucał ku**** na wizji. Puściły mu wszelkie hamulce