Protest w obronie aktywistki LGBT Michała Sz. pod biurem Ziobry w Kielcach! Kielczanie solidarni z "Margot"?

2020-08-10 13:34 ToM
Margot
Autor: Facebook Margot

W poniedziałek, 10 sierpnia, o godz. 18:00 przy ul. Warszawskiej 29 w Kielcach odbędzie się protest w obronie Michała Sz., członka kolektywu aktywistów LGBT o nazwie "Stop Bzdurom", gdzie działa pod pseudonimem "Margot". Michał Sz., mimo że w myśl dokumentów jest biologicznym mężczyzną, przedstawia się jako Małgorzata i uważa za kobietę. Protestujący jako miejsce zgromadzenia - nieprzypadkowo - wybrali sobie biuro poselskie Zbigniewa Ziobry.

Sprawa zatrzymania aktywisty Michała Sz. za chuligański wybryk, jakiego grupa zwolenników LGBT dopuściła się na furgonetce należącej do organizacji pro-life skończyła się dla "Margot" dwumiesięcznym aresztem. "Margot" w dokumentach widnieje jako Michał Sz., ale używa żeńskiego imienia Małgorzata i identyfikuje się jako kobieta. Poniedziałkowy protest w Kielcach przygotowało wiele organizacji sympatyzujących z LGBT: Prowincja Równości, Pracownicza Demokracja, Anarchistyczne Kielce, KOD świętokrzyskie i Obywatele RP.

Co jest powodem protestów?

- Brutalne zatrzymanie, nieproporcjonalne środki zapobiegawcze i pokaz sił - to wszystko pokazuje jak nadwymiar sprawnie policja potrafi działać przeciwko osobom LGBTQ. Nas jednak prawo nie chroni - kodeks karny nie rozpoznaje przestępstw motywowanych homofobią. Gdy w Krakowie doszło do kolejnego pobicia pod klubem dla osób LGBTQ, policja nie chciała przyjąć zawiadomienia, a gdy na podkarpaciu mężczyzna jest nękany codziennie przez sąsiadów, policja potrafiła nie zrobić nawet notatek ze zgłoszeń - podkreślają aktywiści z Stowarzyszenia Prowincja Równości.

Protesty sympatyków "Margot" odbędą się w wielu miastach, nie tylko w Kielcach. Między innymi w Warszawie, Bydgoszczy, Katowicach, a także w Londynie, Edynburgu czy Paryżu.

Manifestacja solidarności z osobami LGBT i "Margot" w Bydgoszczy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.