Zabójstwo, a później samobójstwo?

Przerażające kulisy śmierci małżeństwa ze Staszowa! Są wyniki sekcji zwłok

2022-09-22 9:31

Prokuratura ujawniła wyniki sekcji zwłok małżeństwa ze Staszowa. Ciała 60-letniego mężczyzny i 55-letniej kobiety znaleziono w sobotę, 17 września, w pobliskim lesie, po tym jak oboje mieli się wybrać na grzyby. Zwłoki denatki, z wyraźną raną na szyi, leżały w zaparkowanym przy ul. Polnej samochodzie, natomiast jej mąż powiesił na jednym z drzew.

Przerażające kulisy śmierci małżeństwa ze Staszowa! Są wyniki sekcji zwłok

Wyniki sekcji zwłok małżeństwa ze Staszowa w powiecie świętokrzyskim nie pozostawiają wątpliwości w kwestii przyczyn ich zgonu. Ciała 55-letniej Krystyny i 60-letniego Tadeusza znaleziono w sobotę, 17 września, przy ul. Polnej, przebiegającej przez teren leśny. Dzień wcześniej obydwoje mieli jechać razem na grzyby. Zwłoki kobiety, znanej i szanowanej nauczycielki, znajdowały się w zaparkowanym przy drodze aucie, a na jej szyi ujawniono ranę. Mężczyzna, który pracował jako mechanik samochodowy, powiesił się ok. 50 metrów dalej, na jednym z drzew. O zaginięciu obydwojga poinformowała tamtejszą policję córka małżeństwa ze Staszowa. Według ustaleń reporterki "Super Expressu", 60-latek miał najpierw zabić żonę, po czym popełnił samobójstwo, zostawiając wcześniej w domu list pożegnalny. Ten scenariusz potwierdzają wyniki sekcji zwłok małżeństwa ze Staszowa, które przekazuje Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

- Kobieta została uduszona przez zadzierzgnięcie pętli, a mężczyzna zmarł w wyniku powieszenia - wyjaśnia "Super Expressowi".

Czytaj też: Horror pod Staszowem. Ojciec pędził autem do szpitala, 2-letni syn potrzebował pomocy!

Osoba znająca parę powiedziała w rozmowie z "Super Expressem", że podłożem śmierci mieszkańców Staszowa mogły być problemy małżeńskie. Śledztwo w tej sprawie nadal trwa i jest prowadzone w kierunku art. 148 § 1. tj. zabójstwa, i art. 151 Kodeksu karnego, czyli namowy lub udzielenia pomocy w doprowadzeniu do targnięcia się na własne życie. Najbardziej prawdopodobną wersją, choć niejedyną przyjętą przez prokuraturę, jest zakwalifikowanie zbrodni jako tzw. samobójstwa rozszerzonego.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

    Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111    Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123    Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212    Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108    Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123    pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy policja powinna informować o samobójstwach, tak jak o wypadkach i przestępstwach?
Zapadlisko na cmentarzu w Trzebini - Sierczy: cmentarz pozostaje zamknięty do odwołania, mieszkańcy są wstrząśnięci.