Zwłoki małżonków znalezione w lesie

Tadeusz zabił żonę, a potem się powiesił? Rodzinna tragedia w Staszowie. W tle problemy małżeńskie

Dramat w Staszowie! W piątek (16 września) zaginęło starsze małżeństwo. Mieli jechać na grzyby, ale nie wrócili do domu na noc. Okazało się, że następnego dnia znaleziono ich zwłoki. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że Tadeusz ( † 60 l.) zabił swoją żonę Krystynę ( † 55 l.), a potem się powiesił. Śledczy czekają na wyniki sekcji zwłok małżonków, a także analizują zeznania świadków. Na razie pod uwagę biorą różne hipotezy, ale ta najbardziej prawdopodobna to samobójstwo rozszerzone.

Rodzinna tragedia wstrząsnęła Staszowem. W lesie znaleziono zwłoki małżonków

Staszów to małe miasteczko położone w województwie świętokrzyskim. Życie płynie w nim spokojnie, a większość mieszkańców z liczącej około 15-tysięcy osób społeczności, zna się. W sobotę (17 września) lotem błyskawicy rozniosła się po Staszowie wiadomość o znalezieniu dwóch ciał. Szybko okazało się, że zmarli to znane w okolicy małżeństwo z długoletnim stażem: Krystyna i Tadeusz. Okoliczności ich śmierci są wstrząsające. On był mechanikiem, natomiast ona szanowaną nauczycielką. Dzień wcześniej pojechali razem na grzyby. Nie wrócili z wycieczki, o ich zaginięciu późnym wieczorem powiadomiła dorosła córka pary. Policja rozpoczęła poszukiwania.

W sobotę około godziny 9.20 policjanci odkryli zaparkowany przy ul. Polnej samochód, należący do zaginionych małżonków. Niestety w środku ujawniona ciało Krystyny. Kobieta miała ranę na szyi. Jej mąż rozpłynął się w powietrzu. Rozpoczęto gorączkowe poszukiwania Tadeusza. 

PRZECZYTAJ: 21-latek wycelował i strzelił w przystanek! To cud, że nikt nie ucierpiał

Problemy małżeńskie przyczyną tragedii?

Godzinę później, niespełna 50 metrów od samochodu, w którym ujawniono zwłoki Krystyny, funkcjonariusze odnaleźli ciało jej męża. Tadeusz powiesił się na drzewie. Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, wcześniej mężczyzna miał zabić swoją żonę. Morderstwo oraz swoje samobójstwo wcześniej musiał zaplanować. Z ustaleń naszej reporterki wynika, że w domu zostawił list pożegnalnyOsoba znająca zmarłą parę przekazała, że przyczyną tragedii mogły być małżeńskie problemy Krystyny i Tadeusza. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura. Wiadomo, że we wtorek, 20 września ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok. Na obecnym etapie śledczy nie wykluczają żadnego scenariusza.

Co kieruje umysłem zabójcy?

Włącz nowy sezon podcastu ZŁO i poznaj historię najsłynniejszych morderców świata.

Listen to "Charles Manson - seryjny morderca, który sam nigdy nie zabił. [ZŁO-Zbrodnia, Łowca, Ofiara]" on Spreaker.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys bądź masz myśli samobójcze, zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • Strona internetowa pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Pościg za 17-latką i jej kierowcą. Nie zważali na nic
Sonda
Czy depresja to problem, z którym walczy się w Polsce w odpowiedni sposób?