Młodzi mężczyźni jeździli po mieście i strzelali z pistoletu gazowego

i

Autor: Policja Świętokrzyska

Nocne strzelanie w Kielcach

21-latek wycelował i strzelił w przystanek! To cud, że nikt nie ucierpiał

2022-09-13 13:52

Policjanci z Kielc zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w nocy z 2 na 3 września urządzili sobie strzelanie z samochodu. Na szczęście, nikt nie ucierpiał w wyniku głupiej zabawy. Jeden z mężczyzn może jednak trafić na kilka lat do więzienia.

W nocy z 2 na 3 września na ulicy Chorzowskiej w Kielcach doszło do uszkodzenia szyb wiaty przystankowej. Miejski Zarząd Dróg wycenił szkody na około 1600 zł. Policjanci, do których trafiła sprawa przeanalizowali zgromadzony materiał, który doprowadził ich do dwóch mężczyzn 19-latka i 21-latka.

Jak się okazało, panowie jeżdżąc autem, postanowili urządzić sobie nocne strzelanie. Gdy 19-latek prowadził auto, jego 21-letni kolega z okna jadącego samochodu wymierzył w wiatę przystankową z broni gazowej i oddał strzał, w winku którego doszło do uszkodzenia dwóch szyb.

Mężczyźni w poniedziałek zostali zatrzymani. 19-latek po czynnościach został zwolniony, a jego starszy kolega usłyszał zarzut niszczenia mienia. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Piorun zabił 17-letniego Maćka z Łodzi. „Czy tak naprawdę był potrzebny już teraz tam na górze?”
Nasi Partnerzy polecają