Radna z Działoszyc "wpadła" za kierownicą po alkoholu. To już DRUGI RAZ!

2020-07-03 16:08 Tomasz Majta
Radna z Działoszyc wpadła za kierownicą po alkoholu. To już DRUGI RAZ!
Autor: pixabay.com, CC0 fot. oknesanofa Radna z Działoszyc "wpadła" za kierownicą po alkoholu. To już DRUGI RAZ!

Radna z Działoszyc Agnieszka O. ma wyraźną skłonność do wsiadania za kierownicę po alkoholu. Kobieta w marcu bieżącego roku została przyłapana pijana w samochodzie. Miała 1,5 promila. To był już jej drugi raz po "kilku głębszych", poprzednio Agnieszka O. zaliczyła podobną wpadkę w maju ubiegłego roku. Prokuratura zakończyła dochodzenie w jej sprawie, teraz radna odpowie przed sądem.

Samochód radnej z Działoszyc został zatrzymany do kontroli w marcu 2020 roku w miejscowości Sancygniów. Okazało się, że Agnieszka O. jest pijana, alkomat wskazał 1,5 promila. Funkcjonariusze błyskawicznie ustalili, że radna w ogóle nie miała prawa znajdować się za kierownicą. Niemal rok wcześniej, w maju 2019 roku, kobieta dopuściła się podobnego czynu i miała zakaz prowadzenia pojazdów do 2022 roku! Poprzednio Agnieszka O. była nawet bardziej upojona, miała aż 1,8 promila alkoholu we krwi.

W pińczowskiej prokuraturze zakończyło się postępowanie w sprawie radnej.

- Przeciwko tej pani toczyło się postępowanie przygotowawcze w formie dochodzenia, zostało ono zakończone. Ta pani jest oskarżona o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to jest o przestępstwo z art. 178a paragraf 4 kodeksu karnego - informuje w rozmowie z TVP Kielce Jolanta Doroz z Prokuratury Rejonowej w Pińczowie.

Teraz radną z Działoszyc rozliczy pińczowski sąd. Grozi jej od trzech miesięcy do pięciu lat odsiadki w więzieniu.