Radny z PiS twarzą Marszu Równości?! Afera w Kielcach. Mamy odpowiedź organizatorów! [TYLKO U NAS]

i

Autor: kielceeu/mat.prasowe UM/pixabay.com/Prowincja Równości/screenshot Radny z PiS twarzą Marszu Równości?! Afera w Kielcach. Mamy odpowiedź organizatorów! [TYLKO U NAS]

Radny PiS twarzą Marszu Równości w Kielcach?! Mamy odpowiedź organizatorów! [TYLKO U NAS]

2022-06-27 22:26

Zbliża się II Marsz Równości w Kielcach, który zaplanowano na 9 lipca, a już śledzimy pierwszą aferę, w której pierwsze skrzypce gra Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Karyś (PiS). W poniedziałek na urzędowe maile trafiła grafika promująca MR i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jej twarzą okazał się samorządowiec z PiS, który od cytowanych tam słów stanowczo się odżegnuje i zgłasza sprawę do prokuratury. Kto jest autorem fałszywego maila? Zapytaliśmy organizatorów, czy mają z tym cokolwiek wspólnego.

Afera w Kielcach. Już niedługo ulicami miasta przejdzie II Marsz Równości. Przygotowania - te praktyczne i marketingowe trwają - w social mediach trafiamy na liczne plakaty, zaplanowane wydarzenie i grafiki promujące święto równości. W poniedziałek (27.06.22) do tej puli dołączyła jeszcze jedna grafika - dostarczona na urzędowe maile i... fałszywa.

Widzimy na niej wizerunek radnego PiS Jarosława Karysia z cytatem (sugerującym, że słowa padły z ust radnego): "Jako Przewodniczący Rady Miasta jestem reprezentantem wszystkich Kielczan. Życzę udanego przemarszu w dobrej atmosferze". 

Afera w Kielcach

i

Autor: screenshot/facebook Afera w Kielcach

Prowincja Równości odpowiada: "To nie my"

Karyś natychmiast zapowiedział, że sprawę przekaże do prokuratury mówiąc o naruszaniu dóbr osobistych. -  Wartości, które wyznaję, i które są mi bliskie, są zupełnie sprzeczne z ideami propagowanymi przez Marsz Równości. Nigdy nie byłem i nie będę zwolennikiem takich marszy oraz środowisk LGBT [...] - deklarował. Zadanie kieleckiej prokuratury może być jednak trudne, bo... jak ustalamy, autorami maila nie są organizatorzy - Stowarzyszenie Prowincja Równości, które w tym roku samodzielnie odpowiada za Marsz Równości. Na to pytanie odpowiedział nam jeden z przedstawicieli Artur Stawecki.

Na pewno tej grafiki nie zrobiło stowarzyszenie będące organizatorem marszu. Nie prosilibyśmy Pana Karysia o jakiekolwiek wsparcie. Wartości, które reprezentuje dehumanizują ludzi, poglądy jego i Pana Kaczyńskiego nie są wartościami naszego stowarzyszenia, my szanujemy wszystkie osoby.

Sonda
Czy osoby LGBT są w Polsce dyskryminowane?

Kto jest autorem maila i grafiki?

Warto dodać, że podobne stanowisko zajął prezydent miasta Bogdan Wenta, którego wizerunek także znalazł się na grafice promującej Marsz Równości. Nieoficjalnie wiadomo, że rozważa kroki prawne - nie jest jasne, jakie dokładnie. Jak dotąd nie udało nam się ustalić, z jakiego adresu e.mail rozesłano grafiki.

Parada Równości 2022 w Warszawie