Ślisko i NIEBEZPIECZNIE na kieleckich drogach! 24 WYPADKI od rana do 14:00!

2020-01-22 15:11 ToM
Niebezpieczny poranek! Aż 24 wypadki w Kielcach!
Autor: mat. policji Niebezpieczny poranek! Aż 24 wypadki w Kielcach i okolicach!

Takiego dnia dawno nie było! Nagłe załamanie pogody i bardzo złe warunki na drogach zaskoczyły wielu kierowców. Efektem tego stała się prawdziwa PLAGA wypadków na drogach w powiecie kieleckim. Tylko w środę od godziny 5:00 do 14:00 odnotowano 24 wypadki! To niemal trzy razy więcej niż przed tygodniem.

W ubiegłą środę w godzinach od 5:00 do 14:00 w Kielcach i okolicach doszło do dziewięciu zdarzeń, żadne z nich nie było poważnym wypadkiem. Policja odnotowała jeden lekki wypadek i osiem drobnych kolizji.

W środę 22 stycznia te statystyki zwielokrotniły się, funkcjonariusze zarejestrowali aż 24 wypadki. Do najgroźniejszego doszło na krajowej "siódemce" w podkieleckiej Wiśniówce, w karambolu zderzyło się kilkanaście aut.

- Jest bardzo ślisko, na drogach panuje gołoledź, wielu kierowców jest nieprzygotowanych na takie warunki - mówi sierżant sztabowy Karol Macek, oficer prasowy kieleckiej policji.

Do kolejnych wypadków w środowy poranek doszło m.in. w Czerwonej Górze pod Kielcami i w okolicach Końskich. Łącznie w całym województwie odnotowano aż 34 wypadki!