Straż miejska wkracza do autobusów. POLOWANIE na pasażerów bez masek czas zacząć!

2021-03-03 16:19 tom
Straż miejska wkracza do autobusów. POLOWANIE na pasażerów bez masek czas zacząć!
Autor: Straż Miejska Kielce Straż miejska wkracza do autobusów. POLOWANIE na pasażerów bez masek czas zacząć!

Uwaga pasażerowie komunikacji miejskiej w Kielcach! Brak masek w autobusach może wiązać się z bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami. Choć naukowcy wciąż się spierają co do skuteczności masek w blokowaniu transmisji koronawirsa, pewnym jest, że brak zasłon na twarzach powoduje konsekwencje... finansowe. Policja nie od dzisiaj patroluje ulice, a mandaty sypią się gęsto, a teraz dołączą do nich strażnicy miejscy, którzy rozpoczną kontrole w autobusach.

Strażnicy miejscy z Kielc początkowo, przed niemal rokiem, w okresie wiosennym, wręczali pasażerom autobusu maseczki. Teraz jednak rząd zapowiada nadejście trzeciej fali koronawirusa, a straż miejska zamierza zmienić sposób działania.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Przez dwa lata okradała swojego szefa! Aż 180 TYSIĘCY złotych straty!

- Należy także podkreślić, iż pasażerowie autobusów pomimo wielu tygodni upominania i rozmów nie stosują się do obowiązującego nakazu zakrywania ust i nosa. Wszystko to sprawiło, iż kielecka Straż Miejska może sięgnąć po bardziej zdecydowane środki, w tym mandaty karne. Musimy Pamiętać, że w przestrzeni publicznej, w tym w środkach komunikacji miejskiej znajdują się osoby, dla których noszenie maseczek, a co za tym idzie bezpieczeństwo oraz zdrowie są ważne - apeluje straż miejska z Kielc.

Pasażerowie autobusów w stolicy Świętokrzyskiego powinni zatem, jeśli nie w trosce o zdrowie, to chociaż o własny portfel, pamiętać o zasłoniętych twarzach w autobusie.

CZYTAJ TEŻ: Była tak pijana, że wjechała autem w ŚCIANĘ sklepu! Potem chciała uciec pieszo!

Byliśmy na dachu Europy. Tak buduje się Varso Tower w Warszawie