Strzały w Pińczowie! Policjant trafił do szpitala

2020-12-10 20:15
Strzały w Pińczowie! Policjant trafił do szpitala
Autor: Pixabay Strzały w Pińczowie! Policjant trafił do szpitala

W Pińczowie (woj. świetokrzyskie) doszło dziś do policyjnego pościgu za kierowcą skody. Jeden z funkcjonariuszy został potrącony. Jego kolega, próbując zatrzymać auto, oddał trzy strzały. 24-letniego mieszkańca gminy Pińczów w końcu udało się zatrzymać. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że młody mężczyzna nie ma prawa jazdy.

Informuje o tym portal "Echo Dnia". Wszystko wydarzyło się w czwartek około godz. 13. Policjanci podczas samochodowego patrolu zauważyli kierowcę skody, który jechał za szybko. Mężczyzna wpadł w zaspę. Policjanci próbowali go wtedy zatrzymać do kontroli, ale kierowca skody wyjechał z zaspy i zaczął uciekać.

- Po chwili skoda wjechała na plac, z którego nie było innej drogi. Stanęła, więc policjanci wysiedli z radiowozu i zaczęli iść w stronę samochodu. Wtedy uciekinier ponownie ruszył. Zawrócił, potrącił jednego z policjantów - powiedział portalowi "Echo Dnia", aspirant sztabowy Damian Stefaniec, oficer prasowy KPP w Pińczowie.

Wówczas drugi z policjantów oddał z broni służbowej trzy strzały w kierunku auta. To nie zatrzymało pojazdu. Kierowca uciekł. Do szpitala trafili obaj policjanci. Drugi z nich przewrócił się na ziemię podczas akcji. Na szczęście okazało się, że żadnemu z nich nic się nie stało, obaj są już w domu.

Po jakimś czasie odnaleziono pusty samochód. Kwestią czasu było namierzenie kierowcy. Jak podaje "Echo Dnia", okazał się nim 24-letni mieszkaniec gminy Pińczów. W chwili zatrzymania był trzeźwy. Trwa ustalanie czy był pod wpływem środków odurzających.

Podlaskie. Pościg za 38-letnim piratem drogowym. Policjanci musieli wybić szybę