Suchedniów: Poszedł na grzyby. Znalazł GRANATY zamiast prawdziwków!

2020-09-23 9:55 ToM
Suchedniów: Poszedł na grzyby. Znalazł GRANATY zamiast prawdziwków!
Autor: Świętokrzyska Policja Suchedniów: Poszedł na grzyby. Znalazł GRANATY zamiast prawdziwków!

Mimo że od zakończenia II wojny światowej minęło już 75 lat, co jakiś czas napotykamy na pozostałości po zbrojnym konflikcie. Z racji partyzanckich działań w Świętokrzyskiem nasz region szczególnie obfituje w wybuchowe "niespodzianki". We wtorek policjanci zabezpieczyli aż 34 granaty z czasów II wojny światowej. Znalazł je jeden z grzybiarzy podczas poszukiwań prawdziwków.

Poniedziałkowe grzybobranie w Suchedniowie zaowocowało nie pełną kobiałką grzybów, lecz wybuchowymi granatami z czasów II wojny światowej. Początkowo znaleziono zaledwie dwa egzemplarze, potem okazało się, że zbiór granatów jest znacznie bardziej imponujący. Łącznie odkryto aż 34 granaty! Policja ma pierwsze hipotezy co do pochodzenia arsenału.

- Miejsce mogło stanowić partyzancki depozyt, a niebezpieczne przedmioty pochodzą najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Całe znalezisko zabrali żołnierze - informuje asp. Jarosław Gwóźdź ze skarżyskiej policji.

Niewybuchy, mimo że przeleżały wiele lat pod ziemią, mogą wciąż być śmiertelnie niebezpieczne. Wszelkie "zabawy" z pociskami są skrajną nieodpowiedzialnością, często kończą się dramatycznymi kontuzjami. W przypadku odnalezienia przedmiotów przypominających pociski lub inne niewybuchy natychmiast należy powiadomić policję

Kujawsko-pomorska policja ma nowe radiowozy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.