Świętokrzyskie: Tragiczna śmierć na drodze w Gołoszycach Dramat na DK 74

2022-01-17 19:48
Świętokrzyskie: DK 74 zablokowana. Tragiczna śmierć na drodze w Gołoszycach
Autor: zdjęcie ilustracyjne; KWP Lublin Świętokrzyskie: DK 74 zablokowana. Tragiczna śmierć na drodze w Gołoszycach

Tragiczny wypadek w Gołoszycach (woj. świętokrzyskie). Zdarzenie miało najgorszy możliwy finał – nie żyje 72-letnie kobieta. Kierowała matizem, ale nagle… zjechała ze swojego pasa, później z drogi i uderzyła w drzewo. Droga krajowa nr 74 była zablokowana – wyznaczono objazdy dla kierowców. Utrudnienia na DK 74 już się zakończyły. Policja wyjaśnia szczegóły tragedii.

Droga krajowa 74 w Gołoszycach (woj. świętokrzyskie), gdzie w poniedziałek po południu doszło do śmiertelnego wypadku, jest ponownie przejezdna – poinformowały w poniedziałek po godz. 19.00 służby drogowe.

Wcześniej informowaliśmy:

Warunki na drogach w wielu miejscach w kraju są fatalne – to po poniedziałkowym, nagłym „ataku zimy”, która postanowiła o sobie przypomnieć. Wiele odcinków pokrytych jest cienką warstwą białego puchu, błotem pośniegowym albo wodą. Świętokrzyskie nie jest wyjątkiem, tu także warunki na drogach nie są idealne. Uważajcie na siebie! A kierowcy na DK 74 muszą uzbroić się w cierpliwość: droga jest zablokowana, wyznaczono objazdy.

Zobacz też: Wichury i burze śnieżne szaleją nad Polską. Złowieszczy klimat ogarnął kraj. Są poszkodowani! Na żywo

72-letnia kobieta zginęła w wypadku na drodze krajowej 74 w Gołoszycach (woj. świętokrzyskie). Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana – przekazuje Polska Agencja Prasowa. Utrudnienia w tym miejscu mogą potrwać wiele godzin. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, kierowcy na tym odcinku (Łagów-Opatów), muszą zmienić trasę. Objazd z Łagowa: DW 756 - Wólka Milanowska - DW 753 - DW 751 - Ostrowiec Świętokrzyski - DK 9 – Opatów.

Zamieć w Rzeszowie. Pogodowa masakra w stolicy Podkarpacia

Jak informuje w rozmowie z PAP mł. asp. Katarzyna Czesna-Wójcik, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Opatowie, ze wstępnych ustaleń wynika, że 72-letnia kobieta prowadząca daewoo Matiza, z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu, a następnie wjechała do rowu i uderzyła w drzewo.

Na miejsce zostało wezwane lotnicze pogotowie ratunkowe, jednak mimo reanimacji 72- letniej mieszkanki powiatu opatowskiego nie udało się uratować – przekazuje mł. asp. Czesna-Wójcik.

Droga w Gołoszycach jest zablokowana. Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą oględziny miejsca wypadku. Ruszyło śledztwo, które ma wyjaśnić dokładne okoliczności i wskazać przyczyny tragedii. Jednocześnie policja apeluje o ostrożność i rozwagę na drodze przy niesprzyjających warunkach drogowych.

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?