Tarczyński o zatrzymaniu Giertycha: Wierzchołek góry lodowej

2020-10-16 15:22 ToM
Tarczyński o zatrzymaniu Giertycha: Wierzchołek góry lodowej
Autor: Marcin Smulczyński/Super Express/Adrian Grycuk Wikimedia Commons Tarczyński o zatrzymaniu Giertycha: Wierzchołek góry lodowej

Związany przez wiele lat z Kielcami europoseł PiS Dominik Tarczyński stwierdził w wywiadzie w Radiu Kielce, że głośne zatrzymanie Romana Giertycha to "wierzchołek góry lodowej". - Nikt bez względu na to czy jest biedny, czy bogaty, czy jest Romanem Giertychem lub dopiero zaczyna swoja karierę prawniczą, nie jest wyjęty spod prawa i nie ma przywilejów. Wszyscy odpowiadają wobec prawa równo - podkreślił europoseł, zaznaczając, że zatrzymanie byłego koalicjanta Kaczyńskiego nie jest sprawą polityczną.

Wszystkie media w czwartkowe popołudnie obiegła wiadomość o aresztowaniu Romana Giertycha. Znany adwokat został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Potem rozegrały się szokujące sceny. Giertych zemdlał podczas akcji funkcjonariuszy, a ratownicy udzielili mu pomocy. W tym czasie willa Giertycha w Józefowie i jego kancelaria adwokacka na Nowym Świecie w Warszawie zostały przeszukane przez CBA. Świętokrzyski europoseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński odniósł się do szeroko komentowanego zdarzenia podczas wywiadu w Radiu Kielce.

- Bardzo symbolicznym jest to, że w przypadku Romana Giertycha, tak jak w przypadku wszystkich walczących z CBA, z IPN, domagających się zlikwidowania tych instytucji, pojawia się ta sama narracja. "Niewinna ofiara i męczennik, reżimo-demokratury Prawa i Sprawiedliwości". Nikt bez względu na to czy jest biedny, czy bogaty, czy jest Romanem Giertychem lub dopiero zaczyna swoja karierę prawniczą, nie jest wyjęty spod prawa i nie ma przywilejów. Wszyscy odpowiadają wobec prawa równo. Także Roman Giertych będzie osądzony przez niezawisły sąd, a nie przez Prawo i Sprawiedliwość, nie przez CBA, tylko niezawisły sąd, o który sam walczył skacząc na demonstracjach KOD - powiedział na antenie Radia Kielce.

 W czwartek funkcjonariusze CBA rozbili grupę przestępczą, która miała spowodować szkodę względem spółki giełdowej na kwotę aż 90 milionów złotych. W trakcie postępowania zatrzymano 12 osób, w tym byłego wicepremiera Romana Giertycha oraz biznesmena Ryszarda K.

- Zatrzymanie Romana Giertycha to wierzchołek góry lodowej - nie ma wątpliwości Tarczyński.

AKTUALIZACJA

Ryszard Krauze (zezwolił na publikację nazwiska) oraz Piotr Ś., Sebastian J., Piotr W. i Michał Ś. są już na wolności. Wszyscy wymienieni byli powiązani z głośnym zatrzymaniem byłego wicepremiera Romana Giertycha, ale sąd uznał, że nie ma wysokiego prawdopodobieństwa popełnienia przez nich przestępstwa.

Express Biedrzyckiej - Robert Winnicki: Nie ufam ani służbom ani Giertychowi

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.