Te licea i technika są NAJPOPULARNIEJSZE w Kielcach! OSTATNIE chwile naboru!

2020-08-04 11:45 ToM
Te licea i technika są NAJPOPULARNIEJSZE w Kielcach! OSTATNIE chwile naboru!
Autor: Andrzej Nyćman/Goggle Maps Te licea i technika są NAJPOPULARNIEJSZE w Kielcach! OSTATNIE chwile naboru!

We wtorek, 4 sierpnia, o godz. 15:00 upłynie termin naboru do liceów i techników! Ósmoklasiści mają ostatnie minuty na wprowadzenie wyników do systemu. Postanowiliśmy sprawdzić, które szkoły średnie okazały się najpopularniejsze wśród uczniów w tym roku. Rezultat poniżej. O tym, czy udało się dostać do wymarzonej szkoły kieleccy żacy przekonają się dopiero 12 sierpnia.

W przededniu zamknięcia naboru do szkół średnich w Kielcach zdecydowanie prowadzi I LO im. Żeromskiego. Popularny "Żerom" został zaznaczony jako szkoła pierwszego wyboru przez 324 kandydatów. Na drugim miejscu znajduje się II LO im. Śniadeckiego, o nauce w tej szkole marzy 306 uczniów. Podium zamyka III LO im. Norwida, gdzie chce trafić 293 uczniów. Dalej kolejno: VI LO im. Słowackiego (290), IV LO (229), V LO im. Ściegiennego (166), VII LO im. Piłsudskiego (117) oraz X LO Mistrzostwa Sportowego (101).

Wielu ósmoklasistów planuje kontynuować naukę w technikach. W Kielcach najpopularniejsze okazały się: Technikum nr 7 w Zespole Szkół Informatycznych, Technikum nr 2 w Zespole Szkół Mechanicznych oraz Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych. Najbardziej popularne specjalności pokazują zmieniające się trendy na rynku pracy, uczniowie najchętniej wybierali kierunki takie jak technik informatyk czy technik programista.

Niektórzy planują natomiast uczyć się w szkole branżowej, dawnej "zawodówce". Największym zainteresowaniem cieszy się Branżowa Szkoła I stopnia nr 1 w Zespole Szkół Mechanicznych.

Ludzie i Bogowie. ZWIASTUN nowego serialu TVP. Kiedy premiera?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.