Wielkanoc 2021. Które sklepy będą czynne w Kielcach w Wielką Sobotę, Niedzielę Wielkanocną i Lany Poniedziałek?

2021-04-02 20:34 tom
Sklep
Autor: reverent/Pixabay

Święta Wielkanocne to szczególny czas, zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa. Mimo że wiele sklepów jest zamkniętych do 9 kwietnia, wielu kielczan zastanawia się, czy w tegoroczne święta Wielkiej Nocy będzie możliwość zrobienia zakupów. Sprawdziliśmy, do której godziny będą działały sklepy w Kielcach w Wielką Sobotę. Które markety będą otwarte? Co z zakupami w Niedzielę Wielkanocną i Lany Poniedziałek?

W tym roku Wielka Sobota i Niedziela Wielkanocna wypadają odpowiednio 3 i 4 kwietnia. Tegoroczne święta Wielkiej Nocy z powodu epidemii koronawirusa spędzimy w domach. W okresie przedświątecznym wiele sklepów wydłużyło czas pracy, niektóre markety są czynne dłużej niż zwykle. Czy zatem i w Wielką Sobotę i Niedzielę Wielkanocną zrobimy bez przeszkód zakupy?

Godziny otwarcia sklepów w sobotę, 3 kwietnia.

Pamiętajmy, że Wielka Sobota nie jest dniem świątecznym, w związku z tym, mimo że jest to ważne dla katolików święto, sklepy są otwarte, a klienci mogą dokonać ostatnich świątecznych zakupów. Nie oznacza to jednak, że w sklepach kupimy produkty bez żadnych ograniczeń. Jak podkreślają przepisy, w Wielką Sobotę sklepy mogą być otwarte tylko do godz. 14:00. Uwaga! Wiele sklepów zakończy pracę godzinę wcześniej, markety sieci Biedronka będą czynne właśnie do 13:00, podobnie Lidl, Carrefour, Auchan i Kaufland.

Zakupy w święta wielkanocne możemy zrobić w wielu sklepach sieci Żabka, które działają na zasadzie franczyzy, a zatem decyzję o godzinach pracy podejmuje sam właściciel.

Godziny otwarcia sklepów w Kielcach w Wielką Sobotę (03.04.2021):

  • Biedronka: sklepy otwarte do godz. 13.30
  • Lidl: sklepy otwarte do godz. 13.00
  • Auchan sklepy otwarte do godz. 13.00
  • Kaufland: sklepy otwarte do godz. 13.00
  • TESCO: sklepy otwarte do godz. 13.00

Pamiętajmy też o wprowadzonych przez rząd obostrzeniach! W tym roku nie możemy liczyć na smaczny posiłek w lokalu gastronomicznym, ponieważ z powodu pandemii restauracje serwują posiłki jedynie na wynos! Warto mieć na uwadze, że w trakcie świątecznej przechadzki nie będzie możliwości, by wejść do naszej ulubionej kawiarni na kawę, gofra czy lody!

Uwaga! W niedzielę wielkanocną, a także w lany poniedziałek, sklepy w Kielcach będą zamknięte! Otwarte mogą być tylko te placówki handlowe, w których za ladą staną właściciele.

The Voice Kids. Ten wykon rozłożył Kwiatkowskiego na łopatki