Ostrowiec Świętokrzyski: Chodził po mieście z maczetą! Napadł 14-latka, ukradł piwo

i

Autor: policja/pixabay.com Ostrowiec Świętokrzyski: Chodził po mieście z maczetą! Napadł 14-latka, ukradł piwo

Z maczetą na nastolatka i po piwo! 39-latek zwariował?!

2022-07-06 15:57

Absurdalne interwencja policji w Ostrowcu Świętokrzyskim! Co to była za sobota... funkcjonariusze zostali wezwani do mężczyzny, który panoszył się po ulicach miasta z maczetą w dłoni. Przy jej użyciu miał zaatakować 14-letniego chłopca i okraść sklep.

Z maczetą przez Ostrów Świętokrzyski. Policjanci z tamtejszej komendy relacjonują swoją sobotnią interwencję. Około 23.00 kryminalni dostali informację, że na osiedlu Stawki (północna część miasta) ma się przechadzać mężczyzna z... maczetą w dłoni! Podobno zaczepiał przypadkowe osoby i siał postrach. Na miejsce wysłano patrol, a chwilę później zatrzymano wytypowanego, odpowiadającego opisowi podejrzanego. Przy 39-latku odkryto maczetę, więc został zatrzymany. 

Polecamy: Straszna śmierć kierowcy ciężarówki w Łanach. Zginął porażony prądem [ZDJĘCIA]

Lubartów. Z tego ronda śmieje się cała Polska!

Wieczorny spacer z maczetą! Napadł na sklep, terroryzował nastolatka

W trakcie czynności wyszło na jaw, że 39-latek przy użyciu maczety groził 14-latkowi, a kilka dni wcześniej - 22 czerwca br . - w jednym z osiedlowych sklepów na terenie miasta dokonał rozboju, ukradł wtedy... dwie butelki piwa. 

Na wniosek funkcjonariuszy i prokuratora ostrowiecki sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 39-latek popełnił te czyny w warunkach recydywy, bo wcześniej był już karany za podobne przestępstwa . Teraz może grozić mu kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy zdarzyło Ci się doświadczyć jakiejś formy przemocy?