Zakrwawione ciało na klatce w Ostrowcu! Zarzut zabójstwa i areszt dla 35-latka!

2021-09-24 15:08
Zakrwawione ciało na klatce w Ostrowcu! Zarzut zabójstwa i areszt dla 35-latka!
Autor: Świętokrzyska Policja Zakrwawione ciało na klatce w Ostrowcu! Zarzut zabójstwa i areszt dla 35-latka!

Czy to 35-letni mężczyzna przyczynił się do śmierci 41-latka z Ostrowca? Wiele na to wskazuje. Jak poinformował Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach z ustaleń śledczych wynika, że 35-letni Krzysztof K. ugodził pokrzywdzonego nożem w plecy. W wyniku poniesionych obrażeń 41-letni ostrowczanin zmarł na miejscu zdarzenia. Do makabry doszło we wtorek 21 września, ok. godz. 15. Ciało mężczyzny było całe zakrwawione, ale ze zgłoszenia wynikało, że ranny być może jeszcze żyje. Niestety, gdy na miejsce dotarła załoga karetki pogotowia, jej lekarz stwierdził zgon 41-latka. Oprócz 35-letniego mężczyzny w sprawie zatrzymano też 32-latkę. Kobieta została zwolniona po przesłuchaniu w charakterze świadka.

Przypomnijmy: we wtorek, 21 września, na klatce schodowej w Ostrowcu ujawniono ciało 41-latka. Ranny był kompletnie zakrwawiony, ale ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna być może jeszcze żyje - gdy na miejsce dotarła załoga karetki pogotowia, lekarz stwierdził zgon 41-latka. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim ustalili, że do śmierci mężczyzny mogła się przyczynić osoba trzecia, dlatego w sprawie został zatrzymany już 35-latek oraz trzy lata młodsza kobieta.

W czwartek Krzysztof K. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Św., gdzie prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa.

- Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Św. wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy, oczekujemy na decyzję Sądu w tym zakresie - informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik kieleckiej prokuratury.

W sprawie pozostało kilka niewyjaśnionych wątków.

- W śledztwie kompletowany będzie materiał dowodowy niezbędny do jednoznacznego ustalenia okoliczności sprawy, w tym motywów działania sprawcy - podkreśla rzecznik.

35-latkowi grozi nawet dożywotnia odsiadka w więzieniu.

Aktualizacja, piątek 24 września

Jak poinformowała Ewelina Wrzesień, oficer prasowe ostrowieckiej policji, w piątek, 24 września, Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim na wniosek prokuratora zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu 35-latka na okres trzech miesięcy.

Express Biedrzyckiej - Leszek Miller: Duda przekracza kompetencje, to komedia