Waśniów: 22-latek stracił panowanie i uderzył w skarpę. Śmierć na miejscu!

2021-09-23 16:58
Waśniów: 22-latek stracił panowanie i uderzył w skarpę. Śmierć na miejscu!
Autor: Policja Waśniów: 22-latek stracił panowanie i uderzył w skarpę. Śmierć na miejscu!

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w gminie Waśniów (powiat ostrowiecki) pod osłoną nocy. Młody, zaledwie 22-letni, kierowca stracił panowanie nad autem, po czym uderzył w skarpę. Auto dachowało, niestety 22-latek nie przeżył wypadku. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon młodego mężczyzny. Nocna akcja strażaków i ratowników trwała ok. 3 godziny. Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi, policjanci uważają, że do tragicznego zdarzenia mogła przyczynić się nadmierna prędkość.

Do wypadku doszło ok. 1:00 w nocy ze środy na czwartek (22/23 września). Jak informuje Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, policjanci ustalili, że 22-latek najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad autem na prostym odcinku trasy. Pierwsi na miejsce zdarzenia przyjechali strażacy, którzy wydobyli nieprzytomnego kierowcę z rozbitego samochodu pod nadzorem ratowników z karetki pogotowia. Niestety, obecny w momencie akcji lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Nocna akcja strażaków trwała ok. trzy godziny. Druhowie musieli odłączyć m.in. instalację gazową i akumulator w rozbitym aucie zmarłego 22-latka.

Boimy się utraty pracy