Kołobrzeg: Volkswagen SKASOWAŁ Pendolino! Pociąg wylądował na złomie

2020-02-25 9:21 bs/DOMIN
Kołobrzeg: Pijani wjechali pod rozpędzone Pendolino. Nic im się nie stało!
Autor: Wikipedia Kołobrzeg: Pijani wjechali pod rozpędzone Pendolino. Nic im się nie stało!

To cud, że w zderzeniu osobowego auta i Pendolino nikt nie zginął. Policja ustaliła już, że kierowcą samochodu, który koło Kołobrzegu wjechał pod ekspres to młody mężczyzna. Był kompletnie zamroczony alkoholem i do tego uciekł z miejsca zdarzenia! Za głupotę przyjdzie mu słono zapłacić. Usłyszał bardzo poważne zarzuty, grozi mu wiele lat za kratami, a on sam czeka teraz na areszt tymczasowy.

Do zderzenia z pociągiem doszło w sobotę ok. godz. 22 na przejeździe kolejowym. Skład EIP 3800 relacji Kraków Główny – Kołobrzeg znajdował się około 20 minut od stacji. Samochód volkswagen golf nie zatrzymał się przed znakiem „stop” i wjechał pod nadjeżdżające Pendolino.

Trzech mężczyzn podróżujących autem było pijanych. Pendolino relacji Kraków-Kołobrzeg zostało uszkodzone, pasażerowie musieli zastępczym transportem dostać się na docelową stację, a 21-latek, 28-latek i 56-latek z osobowego volkswagena wyszli bez żadnego draśnięcia.

- Każdy z nich miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie odnieśli żadnych obrażeń – mówi kom. Monika Kosiec, rzeczniczka koszalińskiej policji. Podróżnym oraz obsłudze pociągu nic się nie stało. 

Na miejscu zdarzenia swoje obowiązki wykonała policja oraz pracowała komisja złożona z przedstawicieli PKP Intercity i PKP Polskich Linii Kolejowych 

Mężczyźni, mieszkańcy gminy Będzino, zostali zatrzymani przez policję. Po przesłuchaniach i oględzinach miejsca wypadku funkcjonariusze ustalili, że kierowcą auta był 28-letni mężczyzna - Krzysztof G. Okazało się, uciekł on z miejsca zdarzenia. 

Jak powiedziała nam rzeczniczka koszalińskiej policji usłyszał on zarzut możliwości spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

- Zagrożenie karą wzrasta jednak do 12 lat bo sprawca był nietrzeźwy - dodaje kom. Monika Kosiec, rzeczniczka komendy policji w Koszalinie. We wtorek, 25 lutego zapadnie decyzja o tymczasowym areszcie dla podejrzanego.

- W wyniku tego zdarzenia pojazd ED 250 (Pendolino) został wycofany z eksploatacji i skierowany na oględziny w warsztacie utrzymania technicznego. Obecnie PKP Intercity dysponuje wystarczającą liczbą pojazdów Pendolino pozwalająca na realizację rozkładowych kursów tymi składami - poinformowała nas Agnieszka Serbeńska z zespołu prasowego PKP Intercity.

Bolid poznańskich studentów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.