Był tak pijany, że gdy puścił kierownicę to się przewrócił. Ta kara go ZABOLI

2019-12-10 15:40 bs
Dotkliwa kara dla pijanego motorowerzysty
Autor: materiały prasowe Dotkliwa kara dla pijanego motorowerzysty

To była bardzo szybka kara. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie odebrał informację o obywatelskim ujęciu, którego dokonał zgłaszający interwencję. Według jego relacji, nieznany mu mężczyzna w trakcie jazdy motorowerem przerysował mu kierownicą bok pojazdu. Kierowca nie namyślając się długo zatrzymał prowadzącego jednoślad. Tym bardziej, że ten zachowywał się bardzo dziwnie.

W sobotę wieczorem oficer dyżurny świdwińskiej policji otrzymał informację o kierującym motorowerem, który jadąc środkiem jezdni uszkodził jadący prawidłowo samochód osobowy.

Kierowca pojazdu zatrzymał się po czym dokonał ujęcia obywatelskiego motorowerzysty. Ten ostatni po tym jak puścił kierownicę nie mógł ustać na własnych nogach.

Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że kierujący motorowerem miał prawie 3 promile. Co więcej! 59-latek był trzykrotnie prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości.

Kryminalni przygotowywali materiał dowodowy pozwalający na rozpatrzenie tej sprawy w trybie przyśpieszonym. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut i trafił na salę sadową.

Sędzia uznał go winnym zarzucanego mu czynu i wymierzył karę siedmiu miesięcy pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 10.000 zł.