Wandadle ze Sławna w rękach policji

i

Autor: 2310624 / CC0 / pixabay.com Wandadle ze Sławna w rękach policji

To jeszcze dzieci!

Chcieli być jak Banksy, stali się młodymi przestępcami. Wandale w rękach policji

2023-02-23 12:09

Chcieli pochwalić się swoim "talentem", a w rezultacie zniszczyli elewację szkoły i kilku okolicznych budynków. Tym razem pseudografficiarze szybko zostali namierzeni i zatrzymani. Okazali się nimi nastolatkowie. Teraz muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi, a ich opiekunowie - sporymi wydatkami.

Do zdarzenia doszło w ubieglym tygodniu w Sławnie (woj. zachodniopomorskie). Do tutejszej komendy wpłynęło zawiadomienie o zniszczeniu elewacji jednej ze szkół. Jak się później okazało, pseudografficiarze nie oszczędzili również betonowego ogrodzenia i okolicznych budynków.

Sprawą niezwłocznie zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego sławieńskiej komendy - tłumaczy st. asp. Kinga Warczak ze sławieńskiej policji. - Gdy przyjrzeli się wszystkim tym czynom, zauważyli pewne elementy, które łączyły wszystkie te sprawy.

Ustalenia policjantów wskazywały, że sprawcami są raczej osoby młode. Podjęte czynności doprowadziły do ustalenia dwóch osób podejrzewanych o wykonanie graffiti. Okazali się nimi młodzi mieszkańcy miasta w wieku 14 i 15 lat.

- Zarówno 15-latek jak i jego 14-letni kolega zostali przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynów i materiały ze sprawy przekazane zostaną do Sądu Rodzinnego, który zadecyduje o ich dalszym losie - dodaje st. asp. Kinga Warczak.

Niewykluczone jest również, że opiekunowie prawni nastolatków, będą zobowiązani do pokrycia strat finansowych spowodowanych ich działalnością.

Sonda
Czy kary za akty wandalizmu powinny być bardziej dotkliwe?
Banksy tu był? Tajemnicze dzieło w centrum Szczecina
Nasi Partnerzy polecają