O krok od tragedii

Chwile grozy na morzu! Kuter uderzył w betonowe gwiazdobloki. Co z załogą?

2022-09-17 19:30

Groźny incydent na morzu, w pobliżu portu w Darłówku! Jeden z kutrów stracił sterowność i uderzył w betonowe gwiazdobloki. Jak udało nam się ustalić, jednostka załogi składała się z dwóch osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kuter został zabezpieczony linami i czeka na transport do portu. Przyczyną incydentu była awaria silnika.

Niebezpieczna awaria kutra! Uderzył w betonowe gwiazdobloki

W sobotę, 17 września doszło do bardzo groźnego zdarzenia w pobliżu portu w Darłówku. Znajdujący się na morzu kuter, z powodu awarii silnika, stracił sterowność i uderzył w betonowe gwiazdobloki. Zdarzenie miało miejsce w pobliżu falochronu, od strony zachodniej Darłówka. W wyniku uderzenia w gwiazdobloki jednostka ma uszkodzony kadłub. 

Kinga Warczak, oficer prasowy policji w Sławnie, przekazała nam, że w wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany, a uszkodzony kuter został zabezpieczony linami. Czeka on na transport do portu, jednak przeprowadzenie tej akcji utrudniają warunki atmosferyczne, przede wszystkim silny wiatr. Członkowie załogi samodzielnie opuścili uszkodzony kuter i są bezpieczni, natomiast policjanci pilnują, by nikt nieuprawniony nie próbował wejść na jednostkę. Bosmanat portu w Darłówku przekazał, że uszkodzony kuter będzie przetransportowany do portu dopiero, gdy poprawią się warunki atmosferyczne. Uszkodzenia kadłuba prawdopodobnie uniemożliwią odholowanie jednostki. Konieczne może okazać się użycie dźwigu.

Galeria z miejsca zdarzenia znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: Żółty alert w zachodniopomorskim! W Koszalinie wiatr w porywach do 85 km/h. Możliwe burze!

O krok od tragedii na S3. Kierowca mazdy jechał drogą ekspresową pod prąd
Sonda
Czy umiesz udzielać pierwszej pomocy?