Co łączy Koszalin i Karaiby? Odpowiedzieli na to studenci z Politechniki Koszalińskiej

2019-10-22 8:34
Akademicki Klub Tańca Politechniki Koszalińskiej
Autor: AKTPK Akademicki Klub Tańca Politechniki Koszalińskiej

Kolejny sukces tancerzy z Akademickiego Klubu Tańca Politechniki Koszalińskiej! Podczas odbywających się w Płocku Mistrzostw Świata Federacji Tańca Artystycznego wywalczyli pierwsze miejsce w kategorii tańców karaibskich.

W Mistrzostwach Świata World Artistic Dance Federation, które odbywały się w hali Orlen Arena w Płocku, startowało ponad 3100 zawodników z 16 krajów. Tancerze prezentowali się w różnych konkurencjach, m.in. hip-hop, jazz, modern, disco dance, artistic dance show. Reprezentanci Politechniki Koszalińskiej zatańczyli Rueda de Casino – wywodzący się z Kuby układ taneczny będący odmianą salsy.

W tej konkurencji nie mieli sobie równych. Przypomnijmy, że podczas zorganizowanych wiosną w Bydgoszczy Mistrzostw Polski Federacji Tańca Artystycznego zespół reprezentujący Akademicki Klub Tańca Politechniki Koszalińskiej także zdobył pierwsze miejsce.

Nasi tancerze wystąpili w formacji parowej show-dance w stylu karaibskim (w efektowny sposób zatańczyli salsę, bachatę i merengue). W listopadzie wybierają się na zawody do Liberca (Czechy), gdzie zaprezentują ten sam układ, którym wytańczyli zwycięstwo w Bydgoszczy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE