Czołpa. W straszliwym wypadku zginął pasażer! Kierowca był tak pijany, że ledwo stał na nogach!

2021-05-12 10:34 Bogdan Stech
W straszliwym wypadku zginął pasażer. Kierowca był tak pijany, że ledwo stał na nogach!
Autor: materiały prasowe W straszliwym wypadku zginął pasażer. Kierowca był tak pijany, że ledwo stał na nogach!

Trzymiesięczny areszt dla 27-latka kierującego osobówką, który spowodował wypadek i w chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8. Do zdarzenia doszło po godzinie 22.00 w gminie Człopa w powiecie wałeckim. Kierujący najpierw spożywał alkohol, a później wsiadł za kierownicę pojazdu osobowego marki Reno Megan. Kierowca nie był sam. Zabrał ze sobą 37-letniego pasażera.

W pewnym momencie na odcinku drogi pomiędzy miejscowością Trzebin a Pieczyska w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Następnie auto prawdopodobnie w wyniku odbicia zjechało na przeciwległy pas drogi. Niestety tego zderzenia nie przeżył pasażer, mieszkaniec powiatu wałeckiego.

Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego, urządzenie pokazało wynik ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

27-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj Sad Rejonowy w Wałczu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet dożywotnio.

Koszmarny skok do wody! WOPR ostro o zachowaniu nastolatków: „zapomnieli zabrać ze sobą nad wodę „mózg”
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE