Alkomat

i

Autor: mat. policji Alkomat

49-latka byla kompletnie pijana!

"Dała w szyję" i pędziła nissanem pod prąd ulicami Świdwina. Alkomat o mało nie eksplodował!

2022-11-23 10:14

Obywatelskim zatrzymaniem, wezwaniem policji i ostatecznie zatrzymaniem zakończyła się jazda kompletnie pijanej 49-latki. Kobieta jeździła pod prąd i "wężykiem" ulicami Świdwina (woj. zachodniopomorskie). Nieodpowiedzialna kierująca trafiła do policyjnego aresztu, a gdy już wytrzeźwiała, na salę sądową, gdzie usłyszała wyrok.

Do zdarzenia doszło w piątek, 18 listopada, w godzinach wieczornych. Na jednej z ulic w centrum Świdwina doszło do obywatelskiego zatrzymania kobiety, która jechała osobowym nissanem pod wpływem alkoholu.

- Z relacji świadków wynika, że kierującą samochodem poruszała się drogą publiczną niezgodnie z kierunkiem jazdy i przysłowiowym "wężykiem", od krawędzi jezdni do jej osi - informuje st. asp. Katarzyna Kopacz ze świdwińskiej komendy. - Kierująca miała wyraźne problemy z utrzymaniem toru jazdy co dało podstawę, iż może znajdować się po wpływem alkoholu.

Mężczyźni, którzy zauważyli podejrzanie poruszający się pojazd, zablokowali mu drogę, by uniemożliwić dalszą jazdę, a następnie zatrzymali ją i wezwali policję. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano patrol. 49-latka została przebadana na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat wskazał prawie trzy promile!

- Kierująca została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu - dodaje st. asp. Katarzyna Kopacz. - Kryminalni przygotowywali materiał dowodowy pozwalający na rozpatrzenie tej sprawy w trybie przyśpieszonym. Po wytrzeźwieniu kobieta usłyszała zarzut i trafiła na salę sadową.

Sędzia uznał ją winną zarzucanego czynu i wymierzył nieodpowiedzialnej 49-latce karę 5 lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5 tysięcy złotych.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!