Masakra na DW112

Dwa konie zginęły pod rozpędzoną ciężarówką. Kierowca nie miał szans, by zahamować

Dwa konie straciły życie pod rozpędzonym samochodem ciężarowym, trzeci uciekł. Do groźnego wypadku doszło w nocy z wtorku na środę (23-24 maja) na drodze wojewódzkiej nr 112 (dawną DK6) w Starych Bielicach pod Koszalinem. Utrudnienia trwały kilka godzin.

Był środek nocy, krótko po godz. 3:00. Nagle na jezdnię, przed jadącą ciężarówkę wybiegły trzy konie. Kierowca nie miał szans, by zahamować ciężkim pojazdem. Doszło do zderzenia.

- Na drogę wybiegły trzy konie wprost pod jadący w kierunku Koszalina samochód ciężarowy - informuje nadkom. Monika Kosiec z koszalińskiej policji. - Kierowca nie miał szans na uniknięcie zderzenia, w wyniku którego zginęły dwa konie. Jeden uciekł. Kierowca na szczęście nie odniósł obrażeń.

Mocno uszkodzony został pojazd, który nie nadawał się do dalszej jazdy. Doszło do wycieku paliwa. Porządkowanie miejsca wypadku trwało kilka godzin, co spowodowało duże utrudnienia w ruchu.

Wstępnie ustalono, że konie uciekły z jednego z gospodarstw w Starych Bielicach. Wciąż nie jest znany los trzeciego konia, który nie zginął pod kołami ciężarówki. Trwają poszukiwania zwierzęcia.

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

Pytanie 1 z 10
Samica psa to:
Niecodzienna interwencja szczecineckiej policji.Koń na gigancie
Nasi Partnerzy polecają