GIGANTYCZNY sukces urodzonej w Szczecinku pisarki. Mira Marcinów z prestiżową nagrodą!

2021-01-27 12:59 Bogdan Stech
GIGANTYCZNY sukces urodzonej w Szczecinku pisarki. Mira Marcinów z prestiżową nagrodą!
Autor: materiały prasowe GIGANTYCZNY sukces urodzonej w Szczecinku pisarki. Mira Marcinów z prestiżową nagrodą!

Urodzona w Szczecinku pisarka została laureatką prestiżowej nagrody Paszportów Polityki w kategorii literatura. Mira Marcinów otrzymała ją za książkę "Bezmatka". Kim jest Mira Marcinów ?

Mira Marcinów została laureatką Paszportów Polityki w kategorii literatura za: "intensywną opowieść o relacji córki i matki, o życiu i umieraniu. Wybitność „Bezmatka” wykracza daleko poza temat żałoby, dotyczy też literackiego języka, zarazem wywrotowego i precyzyjnego".

„Bezmatek” to brutalna opowieść o pragnieniu życia i ucieczce od umierania oraz historia wielkiej, szalonej i zachłannej miłości, jaka może wydarzyć się tylko między matką a córką - czytamy na stronie wydawnictwa. 

Mira Marcinów urodziła się w 1985 roku w Szczecinku. Tu też skończyła Liceum im. Księżnej Elżbiety. Jest polską filozofką i pisarką, doktorem nauk humanistycznych w zakresie psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, adiunktem w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Studiowała na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Absolwentka studiów magisterskich z filozofii oraz z psychologii[2]. Doktorat obroniła na Wydziale Filozoficznym w Instytucie Psychologii. Pracuje w Zakładzie Logiki i Kognitywistyki w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Wykłada na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Laureatka Nagrody Premiera za rozprawę doktorską, stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Funduszu im. Adama Krzyżanowskiego i Nagrody Jerzego Perzanowskiego oraz Stypendium naukowego dla wybitnych młodych naukowców (2018).

Express Biedrzyckiej - Adrian Zandberg: Rząd wepchnął ludzi w desperację