Już nie zagrają. Koniec jaskini hazardu w centrum Złocieńca

2022-05-13 14:28
Zlikwidowali jaskinię hazardu w centrum Złocieńca
Autor: Krajowa Administracja Skarbowa Zlikwidowali jaskinię hazardu w centrum Złocieńca

Mimo, iż funkcjonowanie takich punktów jest od wielu lat nielegalne i wiąże się z surowymi konsekwencjami, wciąż nie brakuje chętnych, by prowadzić działalność hazardową. Kolejne takie miejsce w Zachodniopomorskiem zostało zlikwidowane ostatnio w Złocieńcu. Jaskinia hazardu działała w samym centrum miasta.

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali kolejny nielegalny punkt hazardowy. Wspierali ich policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim.

- Lokal znajdował się w centrum miasta - informuje Małgorzata Brzoza z Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Był tradycyjnie zamknięty dla osób postronnych. Miał zainstalowany monitoring, dlatego wpuszczano tylko znanych graczy.

W kontrolowanym lokalu zabezpieczono 5 komputerów, na których oferowano nielegalne gry hazardowe, komputer sterujący grami, rejestrator monitoringu, router, telefon komórkowy oraz gotówkę w kwocie 220 zł i 5 euro.

Czytaj też: Przydomowa bimbrownia zlikwidowana. Nielegalna działalność pod Sławnem

W trakcie czynności zatrzymano dwie osoby: gracza i Ukrainkę, która prowadziła lokal. Zostali oni przesłuchani na miejscu.

W czynnościach uczestniczyło 6 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie oraz 2 funkcjonariuszy policji. 

- Przypominamy, że hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany - dodaje Małgorzata Brzoza. - Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe - od 67197,6 zł do 26.879.997,6 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie tym kary łącznie. Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach. Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

Czytaj też: Małe kaczuszki znalazły się w śmiertelnej pułapce. Na ratunek ruszyli szczecineccy strażnicy miejscy

Sonda
Grałeś kiedyś w gry hazardowe?
Szturm na jaskinie hazardu. Trzy punkty w Szczecinie zamknięte
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE