Kołobrzeg. Adrian z zazdrości zabił kolegę. Jaki wyrok usłyszał 19-latek?

2021-10-12 13:05
Kołobrzeg: 17-latek z zazdrości zabił najlepszego kolegę. Jaką karę poniesie Adrian?
Autor: Domin

Dziś (12 października) w Sądzie Okręgowym w Koszalinie 19-letni Adrian W. usłyszał wyrok za zabójstwo swojego najlepszego kolegi, Sebastiana. Tą sprawą żyje cały Kołobrzeg.

Adrian W. i o rok młodszy Sebastian J. byli najlepszymi kolegami z podstawówki. Rozdzieliła ich szkoła zawodowa, trafili do różnych klas, pojawili się nowi znajomi, nowe zainteresowania, a co za tym idzie - zazdrość. To najprawdopodobniej doprowadziło do strasznej zbrodni. 17-letni wówczas Adrian W. zaatakował nożem swojego kolegę, gdy ten wychodził z domu. Zadał mu sześć ciosów - w szyję, głowę, brzuch i rękę. Chłopaka znalazła jego matka, która usłyszała krzyk mordowanego syna. Jego ciało leżało w kałuży krwi na klatce schodowej. Mimo natychmiast podjętej reanimacji, 16-latek zmarł.

Kołobrzeg. Adrian z zazdrości zabił kolegę. Oto, jaki wyrok usłyszał 19-latek
Morderstwo w Wiśniowej, wnuczka zabiła babcię

Po blisko dwóch latach od tragedii, młody zabójca stanął przed sądem. Oskarżony o zabójstwo swojego kolegi Adrian W., podczas rozprawy przyznał się do zarzuconego mu czynu, nie chciał jednak składać wyjaśnień. Płakał i przepraszał.

Chociaż w chwili dokonania zabójstwa Adrian W. był niepełnoletni, odpowiadał przed sądem jak osoba dorosła. Biegli orzekli, że był poczytalny.

Dziś (12 października) Adrian W. usłyszał wyrok. Decyzją sądu, najbliższe 15 lat spędzi w więzieniu. Po 12 latach będzie mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie. Ponadto sąd zasądził również po 100 tys. zł dla rodziców Sebastiana J.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE