Kołobrzeg: Jechał z córką na hulajnodze i potrącił 7-letniego chłopca

2021-07-22 21:58
Hulajnoga
Autor: KristofTopolewski /CC0/pixabay.com

O krok od poważnego wypadku w Kołobrzegu. Rozpędzony mężczyzna na hulajnodze potrącił 7-letniego chłopca, który wbiegł mu wprost pod koła. Jakby tego było mało, mężczyzna przewoził na hulajnodze swoją 6-letnią córką. Matka chłopca otrzymała pouczenie, a mężczyzna kierujący hulajnogą ukarany został mandatem.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w środę wieczorem na Bulwarze Szymańskiego w Kołobrzegu. Ok. godz. 22 po promenadzie w pobliżu latarni morskiej hulajnogą elektryczną jechał mężczyzna wraz ze swoją 6-letnią córką. W pewnej chwili wprost przed hulajnogę wbiegł 7-letni chłopiec. Kierujący hulajnogą mężczyzna nie zdążył zareagować i potrącił 7-latka.

Na szczęście tym razem skończyło się tylko na strachu i nikomu nie stało się nic poważnego. Przybyli na miejsce policjanci uznali, że wina w tym przypadku leżała po obu stronach. Kierujący hulajnogą mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 100 zł za przewożenie na hulajnodze dziecka. Z kolei matka chłopca otrzymała od funkcjonariuszy pouczenie.

CZYTAJ TEŻ: Elektryczne hulajnogi i deskorolki na prąd z zakazem jazdy dla dzieci! Obowiązują nowe przepisy

Przypomnijmy, że według obowiązujących przepisów zabronione jest przewożenie hulajnogą innej osoby, zwierzęcia lub ładunku. Wykroczenie takie zagrożone jest mandatem karnym w wysokości 100 zł.

4000 zł grzywny za jazdę z prędkością 236 km/h
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE