Kołobrzeg. Wjechał na plażę autem i utknął. Nie znał znaków drogowych?!

2021-07-20 15:08
Kołobrzeg. Wjechał na plażę autem i utknął. Nie znał znaków drogowych?
Autor: Policja Kołobrzeg

Specjalistyczny sprzęt musiał wjechać na kołobrzeską plażę, żeby wyciągnąć zakopane w piachu audi, którego kierowca nie zastosował się do zakazu wjazdu. Jak się okazało, 20-latek, oprócz braku zezwolenia wjazdu na plażę, nie posiadał także... prawa jazdy. Młody mężczyzna nie przyjął mandatu, zatem został wobec niego skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Dyżurny kołobrzeskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pojeździe na plaży. Okazało się, że młody kołobrzeżanin wjechał na plażę swoim samochodem, ale nie mógł się z niej wydostać, bo koła zakopały się w piachu. - Funkcjonariusze wezwali na miejsce ratowników SAR ze specjalistycznym pojazdem, przystosowanym do jazdy po piachu. Pojazd udało się wyciągnąć z grząskiego podłoża. 20-letni mężczyzna musi liczyć się z konsekwencjami swoich decyzji. Kierujący będzie musiał zapłacić za holowanie pojazdu - podaje zachodniopomorska policja.

Wywróciły się na hulajnodze. Były pijane

Jak się okazało, młody mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ... nie posiadał uprawnień do kierowania autem. Policjanci nałożyli na niego trzy mandaty karne w związku z niestosowaniem się do znaku zakazu wjazdu, braku zezwolenia do wjazdu na plażę oraz braku odpowiednich uprawnień do kierowania.

Mężczyzna skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatów i skierowano wobec niego wniosek o ukaranie do sądu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE