Kołobrzeg: "Muzealny" finał głośnego rozwodu. Wytoczyli prawdziwe CIĘŻKIE DZIAŁA! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-06-17 18:14
Kołobrzeg: Broń z okresu II wojny Światowej trafiła do muzeum w Kołobrzegu
Autor: Domin Kołobrzeg: Broń z okresu II wojny Światowej trafiła do muzeum w Kołobrzegu

To był rozwód "ciężkiego kalibru", o którym rozpisywały się media w całej Polsce. Małżonkowie wytoczyli przeciw sobie prawdziwe "ciężkie działa". I to dosłownie, bo chodziło o podział majątku, na który składał się sprzęt wojskowy, w tym prawdziwy czołg! Chodzi o głośną sprawę dotyczącą znanej kołobrzeskiej firmy rodzinnej. W czwartek do Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu trafiła część majątku należącego do firmy, której właścicielami było skłócone małżeństwo.

O rozwodzie właścicieli kołobrzeskiej firmy było głośno w całej Polsce - między innymi ze względu na majątek, którym skłóceni małżonkowie musieli się podzielić. Między nimi toczyła się m.in. wojna o wyrzutnię rakietową, czołg i niezliczone ilości broni palnej. Sprawa w sądzie trwała latami.

Czytaj też: Dramat golasów. Słynna NAGA plaża nad Bałtykiem przestanie istnieć? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wcześniej małżeństwo prowadziło wspólnie znane miejsce w Kołobrzegu, które cieszyło się popularnością nie tylko wśród miłośników militariów. Można tam było m.in. przejechać się amfibią, czołgiem i zobaczyć z bliska sprzęt wojskowy, niedostępny na co dzień dla zwykłego śmiertelnika.

Dzięki działaniom Prokuratury Rejonowej i Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu, do Muzeum Oręża Polskiego trafił arsenał broni palnej z czasów II wojny światowej, składający się z ponad 40 eksponatów. Wśród nich znajdują się m.in. MG 42 (7,92 mm), brytyjski Sten MK III (9 mm), Mosin 1891 (7,62 mm), Mannlicher M1895 (8 mm), Mauser 98k, pistolet parabellum (Luger 9 mm), pistolet Vis wz. 35 (9 mm) oraz wiele innych eksponatów.

Czytaj też: Chcieli tylko postraszyć, doszło do strasznej tragedii! Co wydarzyło się w Nowych Ślepcach? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Arsenał broni trafił do kołobrzeskiego muzeum
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE