Po przybyciu na miejsce zdarzenia trzech zastępów strażaków z JRG Kołobrzeg okazało się, że pożarem objęty jest jeden z wagonów składu pasażerskiego PKP InterCity zlokalizowanego na bocznicy kolejowej. Przed przystąpieniem do działań gaśniczych zaszła konieczność wyłączenia prądu w sieci trakcyjnej przez służby PKP. Na szczęście w momencie powstania pożaru wewnątrz wagonu nikt nie przebywał. W akcji udział brały również służby wspomagające: policja oraz służby dyżurne PKP. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.
Gigantyczny pożar Lidla. Płomienie na 5 metrów