Kołobrzeg: Przejażdżka rowerami kosztowała ich tysiące!

2022-01-04 12:24
Kołobrzeg: Przejażdżka rowerami kosztowała ich tysiące!
Autor: dimitrisvrsikas1969 / CC0 / pixabay.com Kołobrzeg: Przejażdżka rowerami kosztowała ich tysiące!

Dwóch mieszkańców Kołobrzegu na długo zapamięta tę przejażdżkę. Będzie to dla nich nie tylko spory wydatek, ale też solidna nauczka, żeby nie wsiadać na rower, nie tylko po noworocznych szaleństwach, ale także po każdej, nawet najmniejszej "zakrapianej" imprezie.

Do zdarzenia doszło w pierwszy noworoczny weekend, czyli już po wejściu w życie zaostrzonych przepisów ruchu drogowego. Policjanci z Kołobrzegu zatrzymali dwóch rowerzystów. Ich sposób jazdy wskazywał, że mogą znajdować się pod wpływem alkoholu. Wobec tego, mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli i sprawdzono ich stan trzeźwości.

Czytaj też: Szczecinek: Pożyczył samochód i przyjechał na komendę. "Zapomniał" o jednym i teraz będzie miał kłopoty

Podejrzenia policjantów okazały się słuszne. Obaj panowie jechali „na podwójnym gazie”. 31- latek wydmuchał prawie 1,4 promila, a drugi 38-letni mężczyzna o połowę mniej.

Zgodnie z nowym taryfikatorem, nietrzeźwi kierujący zostali ukarani mandatami - po 2500 złotych każdy. Policjanci przypominają, że nieodpowiedzialnym kierującym grozi również kara aresztu, a nawet zakaz prowadzenia jednośladu.

Czytaj też: Szczecińscy taksówkarze "pod lupą" policji i ITD. Kilku straciło dowody rejestracyjne

Sonda
Czy wyższe mandaty poprawią bezpieczeństwo na drogach?
Most w centrum Szczecina w katastrofalnym stanie. Wkrótce zbudują nowy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE