Kołobrzeg. WSPANIAŁA wiadomość dla turystów! Latem będzie 11 morskich kąpielisk!

2021-04-30 13:14 Bogdan Stech PAP
Kołobrzeg. WSPANIAŁA wiadomość dla turystów! Latem będzie 11 morskich kąpielisk!
Autor: tworzymyreklame / pixabay Kołobrzeg. WSPANIAŁA wiadomość dla turystów! Latem będzie 11 morskich kąpielisk!

Kołobrzescy radni zadecydowali, że tego lata w mieście będzie funkcjonowało 11 morskich kąpielisk. Za ich organizację ma odpowiadać Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - informuje PAP. Przypomnijmy, że Kołobrzeg jest miastem, w którym wykupywana jest największa liczba noclegów przez turystów.

Jak co roku, przed sezonem wakacyjnym, kołobrzescy radni pochylili się na projektem uchwały dotyczącej sezonu kąpielowego oraz wykazu kąpielisk, planowanych na obszarach morskich przyległych do granic miasta - przypomina PAP.

Podczas środowej zdalnej sesji Rady Miasta, zdecydowano, że w Kołobrzegu (woj. zachodniopomorskie) będzie działać 11 kąpielisk morskich: Pomnik Zaślubin, Molo, Bałtyk, Baza, Słoneczko, Kamienny Szaniec, Marina Hotel, Plaża Wojskowa, Plaża TRM, Radzikowo, Podczele. Na większości sezon kąpielowy zacznie się 1 lipca i potrwa do 31 sierpnia. Wcześniej, bo od 26 czerwca, mają zacząć funkcjonować Bałtyk, Plaża TRM, Podczele oraz Baza. To ostatnie kąpielisko, a także Molo i Plaża Wojskowa sezon letni zakończą 19 sierpnia.

Zgodnie z zapisami uchwały maksymalna liczba osób korzystających dziennie z kąpielisk, za których organizację będzie odpowiadał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, może wynieść ok. 20 tysięcy.

Obowiązek określenia w formie uchwały sezonu kąpielowego oraz wykazu kąpielisk nakłada na Radę Miasta ustawa Prawo wodne z dnia 20 lipca 2017 roku.

Rafał Brzozowski przed Eurowizją 2021: Hejt motywuje mnie do pracy
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE