Koronawirus. COVID-19 potwierdzono u dwóch pracowników urzędu miasta w Kołobrzegu

2020-10-22 23:09 PAP Bogdan Stech
Koronawirus. COViD-19 potwierdzono u dwóch pracowników urzędu miasta w Kołobrzegu
Autor: Google Maps Koronawirus. COViD-19 potwierdzono u dwóch pracowników urzędu miasta w Kołobrzegu

Dwóch pracowników Urzędu Miasta w Kołobrzegu jest zakażonych koronawirusem. Od poniedziałku planujemy wprowadzenie pracy zdalnej dla części urzędników - poinformował w czwartek rzecznik prasowy prezydenta Kołobrzegu Michał Kujaczyński.

- Mamy potwierdzone dwa przypadki zachorowań w Urzędzie Miasta. Dlatego ponawiamy apel o to, aby ograniczać osobiste wizyty w urzędzie do niezbędnego minimum – poinformował Kujaczyński w imieniu prezydent Kołobrzegu Anny Mieczkowskiej. Przekazał, by sprawy urzędowe załatwiać telefonicznie lub mailowo. Te wymagające wizyty umawiać na konkretną godzinę. Podkreślił, że obecnie urząd pracuje bez zmian, jednak z uwagi na to, iż część pracowników przebywa na kwarantannach lub profilaktycznie pracuje zdalnie, mogą wystąpić utrudnienia. Natomiast od poniedziałku magistrat planuje wprowadzenie pracy zdalnej dla części urzędników. Szczegóły maja być znane w piątek.

Jak podała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie, w powiecie kołobrzeskim w czwartek potwierdzono zakażenie koronawirusem u 29 osób, w Zachodniopomorskiem – 515 osób. Jest to najwyższy przyrost dobowy w województwie od początku pandemii. Zmarło osiem osób. W sumie w woj. zachodniopomorskim zakażonych zostało 5771 osób. 59 zmarło.

Strajk Kobiet. Zakaz aborcji. Protesujący pod siedzibą PiS