Koronawirus. Izolatorium w luksusowym hotelu w Mielnie. Nowe punkty pobrań w zachodniopomorskim

2020-10-22 23:37 Bogdan Stech
Koronawirus. Izolatorium luksusowym hotelu w Mielnie. Nowe punkty pobrań w zachodniopomorskim
Autor: Marcin Gadomski / SE Koronawirus. Izolatorium luksusowym hotelu w Mielnie. Nowe punkty pobrań w zachodniopomorskim

Drugie na terenie województwa zachodniopomorskiego izolatorium uruchomiono w Mielnie. Izolatorium, znajdujące się w Hotelu Ferry Resort przy ulicy Wakacyjnej 6 dysponuje 82 dwuosobowymi pokojami.

Do tej pory w naszym województwie działało jedno izolatorium – w Regionalnym Centrum Medycznym w Białogardzie. Dysponuje ono 30 miejscami, z których zajęte są 24. Od piątku (23 października) w Szczecinie, przy ulicy Henryka Pobożnego 5 rusza trzeci punkt pobrań, w którym przeprowadzane będą testy na obecność koronawirusa. W punkcie pobrań testy będą mogły wykonać osoby skierowane do uzdrowiska przez NFZ oraz posiadające zlecenie od lekarza POZ. Testy będzie można wykonać codziennie: w dni powszednie w godz. 8-15, w soboty i niedziele od 10-12. Lista punktów pobrań w województwie zachodniopomorskim znajduje się na stronie NFZ. Nad uruchomieniem kolejnego punktu wymazowego na terenie województwa zachodniopomorskiego pracuje też oddział Wojsk Obrony Terytorialnej. Ma powstać jeszcze w tym tygodniu.

Strajk Kobiet. Zakaz aborcji. Protestujący pod siedzibą PiS