Koronawirus w Koszalinie? Drugi pacjent w izolatce. Nowe podejrzenie choroby

2020-02-25 9:59 bs
Do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie trafił pacjent z podejrzeniem infekcji wywołanej koronawirusem.
Autor: AC Do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie trafił pacjent z podejrzeniem infekcji wywołanej koronawirusem.

Do szpitala w Koszalinie trafiła druga osoba z podejrzeniem koronawirusa. Ona także wróciła z terenów ogarniętych epidemią. Lekarze czekają teraz na ostateczne wyniki testów, a pacjenci przechodzą kwarantannę w izolatkach.

W poniedziałek do koszalińskiego szpitala trafił pierwszy pacjent. Przebywa on w izolatce czekając na wyniki. Dzisiaj (25 lutego) do szpitala zgłosiła się kolejna osoba z objawami choroby. Ona również przebywa obecnie na oddziale zakaźnym w izolatce.

- Obaj pacjenci wrócili niedawno z miejsc gdzie panuje epidemia. Stan pacjentów jest dobry, a my działamy prewencyjnie - informuje Cezary Sołowij, rzecznik koszalińskiego szpitala. Wyniki testów na koronawirusa mają być znane do końca tygodnia.

Zgodnie z rekomendacjami wydanymi przez Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego pobrano od chorych próbki do badań dotyczących obecności koronawirusa.

Ze względów bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego, do czasu otrzymania wyników badań i ustalenia przyczyn wywołania infekcji, pacjenci zostali otoczeni opieką w szpitalu, w warunkach izolacyjnych

- O zaistniałej sytuacji powiadomiliśmy niezwłocznie instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne i zarządzanie kryzysowe- dodaje rzecznik.

Wyburzenie kamienicy w Bydgoszczy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.