Koszalin. Czy pandemia opóźniła prace na budowie amfiteatru? Głos zabrał prezydent Jedliński

2021-03-04 12:18 Bogdan Stech
Koszalin. Czy pandemia opóźniła prace na budowie amfiteatru? Głos zabrał prezydent Jedliński
Autor: materiały prasowe Koszalin. Czy pandemia opóźniła prace na budowie amfiteatru? Głos zabrał prezydent Jedliński

W Amfiteatrze w Koszalinie są już zamontowane w większości krzesełka, a scena jest już niemal gotowa. W tej chwili trwa postępowanie przetargowe na wyposażenie obiektu w scenotechnikę, nagłośnienie i niezbędne meble. Poszczególne elementy powinny trafić do obiektu jeszcze w czerwcu 2021 roku.

- Wraz z Janem Kuriatą przewodniczącym Rady Miejskiej w Koszalinie cieszymy się, że pomimo pandemii prace idą pełną parą. Nie możemy się doczekać, aż Amfiteatr będzie tętnił życiem, zabawą i śmiechem. Liczymy na wiele udanych wydarzeń kulturalnych i koncertów! - mówi Piotr Jedliński prezydent Koszalina.

Przebudowa amfiteatru, którą za prawie 37 mln zł realizuje warszawska spółka akcyjna Budimex, powinna się zakończyć w sierpniu 2021 r. Plac budowy został jej przekazany 5 sierpnia 2019r. Amfiteatr dodatkowe wyposażenie zyska w 2022 r. (trwa procedura przetargowa). 

Modernizacja obiektu obejmuje przebudowę sceny, jej zaplecza, które jest już oszklone, tak by wpadało do niego światło zewnętrzne oraz ogrzewane z Miejskiej Energetyki Cieplej. W otoczeniu widowni uwzględniono taras zewnętrzny z możliwością ustawienia stolików i krzeseł. Dla widzów będzie 4325 miejsc. W przebudowie ujęto również naprawę dachu, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz elektrycznej, instalację monitoringu oraz systemu do wpuszczania widzów, a także windy dla osób niepełnosprawnych i umożliwiającej transport sprzętu technicznego.

Dramat prezydenta. Opozycja pożałowała pieniędzy, łańcucha nie będzie. Komentarz Adama Federa [WIDEO].