Koszalin: Malutkie dziecko trafiło do okna życia. Niespodziewanie zgłosił się ojciec

2021-06-16 8:08
Malutkie dziecko trafiło do okna życia. Niespodziwwanie zgłosił się ojciec
Autor: medialna / CC0 / pixabay.com Malutkie dziecko trafiło do okna życia. Niespodziwwanie zgłosił się ojciec

W poniedziałek w oknie życia w Domu Samotnej Matki Caritas w Koszalinie znaleziono około dwumiesięczną dziewczynkę. Następnego dnia do sióstr zakonnych zgłosił się ojciec dziecka. Mężczyzna był zaskoczony całą sytuacją. Okazało się bowiem, że decyzję o pozostawieniu dziewczynki w oknie życia podjęła jej matka, nie konsultując tego z ojcem dziecka.

O niecodziennej sytuacji poinformowało Polskie Radio Koszalin. Ojciec zgłosił się we wtorek i był zaskoczony sytuacją. Matka, która pozostawiła córkę w oknie życia, podjęła tę decyzję samodzielnie. Nie wiadomo, jakie były motywy jej działania.

Zdaniem sądu, nie była to rodzina patologiczna. Zanim jednak zapadnie decyzja o powrocie dziecka do rodziców, sąd będzie musiał sprawdzić wszelkie okoliczności zdarzenia.

Czytaj więcej: Koszalin: Alarm w oknie życia! Ktoś pozostawił MALUTKĄ dziewczynkę!

Okno życia przy koszalińskim Domu Samotnej Matki funkcjonuje od 12 lat. Uruchomiono je w 2009 roku. Niedawno zostało uruchomione ponownie, po trwającej ponad rok przerwie spowodowanej remontem placówki.

To już trzecie dziecko znalezione w koszalińskim oknie życia. W 2016 r. pozostawiono tam chłopca, w 2018 r. dziewczynkę. Dzieci trafiły do adopcji.

Czytaj też: Chcieli tylko postraszyć, doszło do strasznej tragedii! Co wydarzyło się w Nowych Ślepcach? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Nowe Ślepce: W tym miejscu doszło do strasznej tragedii. 60-latka zginęła pod kołami samochodu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE