Koszalin. Nietypowy pościg ulicami miasta. Akcję policji uznali za żart

2020-10-01 11:42 Bogdan Stech
Koszalin. Nietypowy pościg ulicami miasta. Akcję policji uznali za żart
Autor: materiały prasowe Koszalin. Nietypowy pościg ulicami miasta. Akcję policji uznali za żart

Kryminalni w trakcie patrolowania ulic Koszalina zauważyli, że kierujący Fordem Mondeo ma wyraźny problem z utrzymaniem jednego pasa ruchu. Gdy zbliżyli się do sygnalizatora z zapalonym czerwonym światłem, policjanci otworzyli okno, przedstawili się i wskazali kierowcy miejsce do zatrzymania. Ponieważ funkcjonariusze byli nieumundurowani i w nieoznakowanym radiowozie kierowca wraz z pasażerem uznali to za żart. Z impetem ruszyli przed siebie.

Policjanci rozpoczęli pościg. Mężczyźni jak się później okazało nie byli z Koszalina i nie znali topografii miasta. Wjechali w ślepą uliczkę przy ul. Młyńskiej, tam porzucili pojazd i zaczęli uciekać pieszo. Kryminalni zatrzymali ich kilkadziesiąt metrów dalej. Ponieważ obaj mężczyźni ewidentnie byli nietrzeźwi funkcjonariusze poddali ich badaniu alkotestem, który wskazał u 22-letniego kierującego 1,5 promila alkoholu w organizmie, a u 27-letniego pasażera 3 promile.

To nie wszystkie przewinienia, których dopuścili się mężczyźni. Kryminalni po sprawdzeniu w policyjnych systemach ustalili, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania. Natomiast Ford Mondeo, którym obaj się poruszali został skradziony dzień wcześniej na terenie Lęborka. W świetle tak zebranych dowodów 27 i 22-latek zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Mężczyźni po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty, a odzyskany ford wróci do swojego właściciela.

Z zemsty oblali mi samochód kwasem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.