Koszalin. Punkt szczepień powszechnych już otwarty. Sprawdź, gdzie i kto szczepi [ZDJĘCIA]

2021-04-19 13:48 Bogdan Stech PAP
Punkt szczepień przeciw COVID-19
Autor: Grzegorz Kluczyński

Pierwszy punkt szczepień powszechnych w Zachodniopomorskiem uruchomiono w poniedziałek w Koszalinie. To ważne, by mieszkańców Koszalina jak najszybciej zaszczepić – powiedział podczas konferencji prasowej wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, poseł PiS Paweł Szefernaker, informuje PAP. W Koszalinie punkt szczepień powszechnych przeciw COVID-19 od poniedziałku działa w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Śniadeckich, w obiekcie miejskiego samorządu i Politechniki Koszalińskiej. Operatorem punktu jest Poliklinika, przy czym pracują w nim też studenci piątego roku pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie.

„To ważne, by mieszkańców Koszalina móc jak najszybciej zaszczepić” – powiedział Szefernaker na konferencji zorganizowanej przed nowo otwartym pilotażowym punktem szczepień powszechnych. Zaznaczył, że w Koszalinie jest zaszczepionych 26 proc. populacji osób uprawnionych do podania preparatu, a w powiecie ok. 15 proc. „Pokazuje to, jak wiele przed nami do zrobienia, jak dobrze, że ten pilotaż – jeden z 16 – rusza tutaj w Koszalinie i wszystkim, którzy przyłożyli się do tego, że on powstał, chciałem podziękować” – powiedział Szefernaker.

Wyraził zadowolenie, że w konferencji uczestniczy poseł PO Piotr Zientarski. „To pokazuje, że akcja jest ponadpolityczna. (…) Sprawa szczepień nie ma barw partyjnych” – podkreślił. Zaznaczył, że w docelowo w punkcie w Koszalinie dziennie będzie mogło być szczepionych 800 osób. Dodał, że ze względu na liczbę szczepionek w tym tygodniu będzie to ok. 400 osób dziennie.

Pobił kobietę w sklepie, bo zwróciła mu uwagę, że nie ma maseczki

W ramach pilotażu w każdym z 16 województw uruchomiony zostanie w tym tygodniu punkt szczepień powszechnych. Koszaliński jest jednym z tych, które zaczęły działać w poniedziałek. Docelowo w II kwartale takich punktów ma być 471 w całym kraju.

Obecnie w Polsce działa ok. 6500 punktów szczepień. Premier Mateusz Morawiecki powiedział w poniedziałek podczas wizyty w otwieranym punkcie szczepień powszechnych w Legnicy, że rząd chce, aby do 10 maja każdy dorosły obywatel mógł otrzymać e-skierowanie i mógł zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE