Majeczka jest już wśród aniołków. Przez pół życia walczyła z groźną chorobą

i

Autor: Mario Wallner / CC0 / pexels.com, archiwum prywatne Majeczka jest już wśród aniołków. Przez pół życia walczyła z groźną chorobą

Wielki smutek

Majeczka jest już wśród aniołków. Przez pół życia walczyła z groźną chorobą

2024-04-15 12:16

Większość jej krótkiego życia zajęła walka z ciężką chorobą. 7-letnia Maja z Nowego Reska koło Połczyna-Zdroju zmagała się z ciężką chorobą nowotworową. Długi proces leczenia, pobyty w szpitalach, diagnozy, ciągłe wyjazdy spowodował, że świat dziecka zmienił się w szpitalny koszmar. Niestety nadeszła smutna wiadomość. Dziewczynka odeszła.

7-letnia Maja od czterech lat zmagała się z nowotworem neuroblastoma IV stopnia. Pojawiły się również przerzuty do szpiku kostnego i kości. Przez cały ten czas mocno trzymaliśmy kciuki o jej powrót do zdrowia i apelowaliśmy o wsparcie na jej kosztowne leczenie. Na rzecz Mai zorganizowana została zbiórka na portalu siepomaga.pl, odbywały się liczne licytacje, a wszyscy chętni mogli przeznaczyć na ten cel 1,5 procenta ze swojego podatku.

Niestety nadeszła wiadomość, której nie chcielibyśmy nigdy usłyszeć. Majeczka jest już wśród aniołków. Dziewczynka odeszła w nocy z czwartku na piątek, 11-13 kwietnia, w klinice w Barcelonie.

"Dzielna Majeczka odeszła. Zmarła otoczona miłością. Byli przy niej kochający rodzice..." - informację o tej treści opublikowano na facebookowym profilu.

Pogrążonym w żałobie bliskim Majeczki przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia.

Sonda
Bierzesz udział w akcjach charytatywnych?
Groby autorów wierszyków, bajek, piosenek i kołysanek dla dzieci. Niezapomniani

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki